Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vytvoření recovery oddílu

Zdravím
kdysi jsem si do pc uložil návod pro vytvoření "recovery"
a nemohu jej najít.
Tak jsem hledal a strejda gůůgl nenašel nic, co by se podobalo tomu "ménu" návodu, vše je nějak složité, psáno pro machry, nebo jsem zadal nevhodná slova pro vyhledávání

V mém návody kdysi bylo asi něco jako:
1 zálohovat obsah disku
2 formátovat celý disk na patřičné třeba 3 oddíly (později jako: recovery, C, D)
3 Instalovat XP, ovladače a soft na disk
4 instalovat soft pro recovery, provede se záloha a nastavení a mělo by to být...

Ještě jednou děkuji za tip na nějaký Vámi známý odkaz
Děkuji

nechceš si raději udělat normální zálohu, na kterou je spoleh?
kterou vytvoříš tobě známým programem, ke které se dostaneš z boot média, kterou budeš moci aktualizovat, která nebude závislá na nefunkčnosti přepisovatelné boot nabídky, která nebude předem omezena místem na recovery a image soubor lze přimountovat?

free sw: easeus todo backup
placený: acronis true image
skriptovatelný pro automatickou zálohu podle podmínek: drive snapshot

Mě přišlo naprosto jednoduché jednou vytvořit recovery a když bude problém, tak si při startu na místo Spustit Windows sjedu šipkou dolů a volím Recovery. Máme to tak i v práci (obnovat trvá asi do 5 minut) a mě osobně se to zdálo být to nejjednodužší. Než hledat DVD. Navíc jsem kdysi zkoušel Acronics na zkušebním disku a přestože jsem měl C a D, tak u obnovy jsem asi něco zle provedl a disk se sloučil jako 1 disk kompletní- Déčko se ztratilo...
Zkusím se podívat na ten freewarový todo
Děkuji

V práci se uživatelské soubory ukládají na firemní server, na stanici máš pravdepodobne jenom standardní obraz disku, stejnej pro mnoho desítek stanic, system a sada aplikací užívaných ve firme.

U vetších firem je tento obraz disku, taky na serveru, to je ta podivná volba v BIOS-u, " Boot from LAN ".

Co vypadá uživatelsky tak prosté: " sjedu šipkou dolu ", za tím je mnoho hodin nečí práce aby to mohlo fungovat ..... :puff: