Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém při zapínání PC

Dobrý den,

Při zapínání se PC normálně rozběhne naskočí monitor s uvodní obrazovkou ale vyběhne tam jen procesor a dole nabídka pro otevření biosu. Dále se ovšem nic neděje a klávesnice bohužel také na nic nereaguje. Bylo mi od mámy řečeno že počítač včera normálně vypla a dnes naběhlo toto, je to docela starý PC ale jelikož ho využívá jen na projíždění internetu jí to stačilo. Tak jsem se chtěl zeptat čím by to mohlo být jestli tam něco odešlo nebo to může být jen nějaký detail.

Předem děkuji za odpovědi.

Předmět Autor Datum
Začal bych tím, že bych restoval CMOS: Počítač odpojit od napájení (!!!) a na desce nalézt jumper (t…
Pytlík 17.02.2013 14:47
Pytlík
Prozatím Vám velice děkuji, ať jsem hledal jak jsem hledal tak jumper ani tlačítko na cmos jsem nena… nový
Mr.Lerif 17.02.2013 15:11
Mr.Lerif
Mě stačilo vytáhnout baterii na pár minut a rozjelo se :-) nový
deleteman 17.02.2013 15:14
deleteman
Tak bohužel toto řešení vůbec nepomohlo s tím rozdílem že je tam napsaný jiný název procesoru. Takže… nový
Mr.Lerif 17.02.2013 16:59
Mr.Lerif
Nemohl by odejít procesor nebo tak něco ? nový
Mr.Lerif 17.02.2013 19:44
Mr.Lerif
Mohlo odejít ledacos: Kondenzátory na desce, zdroj,... Procesor určitě ne, to by se na obrazovce nez… poslední
Pytlík 17.02.2013 19:55
Pytlík

Začal bych tím, že bych restoval CMOS: Počítač odpojit od napájení (!!!) a na desce nalézt jumper (to je taková ta malá propojka navlečená na kolíky) s nápisem Clear CMOS, nebo podobným (Reset CMOS a atd). Jumper na pár vteřin přemístit do druhé polohy a vrátit. Někdy tam ani jumper není a jsou tam jenom dva piny (kolíky). V tom případě se piny něčím kovovým na chvíli zkratují. Pokud nenalezneš příslušné piny (některé, naštěstí málokteré, desky je nemají), potom nezbude, než vytáhnout na nějakou dobu baterku CMOS (1/2 hodiny by mělo bezpečně stačit, extrémní doporučení na 1/2 dne považuji za přehnané).
Po tomto zásahu bude nutno nastavit BIOS: Kromě data a času je třeba nechat nahrát napřed defaultní hodnoty (často je tam na to položka, u jiných se to udělá automaticky).

Prozatím Vám velice děkuji, ať jsem hledal jak jsem hledal tak jumper ani tlačítko na cmos jsem nenašel, buď jsem slepý nebo tam asi vážně není ve svém pc bez problémů v tom starém prostě ne (přeci jen je to už dědeček) ale vyndal jsem tedy tu baterii a uvidíme :). Ale zatím velice děkuji.

Mohlo odejít ledacos: Kondenzátory na desce, zdroj,... Procesor určitě ne, to by se na obrazovce nezobrazilo vůbec nic. Když nepomohl reset CMOS, tak jsi udělal tak asi všechno, co jsi, jako laik, udělat mohl a dál je to na odborníkovi - ale už na místě, tohle na dálku nelze řešit.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru