Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hledá se mobil, který hodně vibruje

Kamarádka neslyší a hledá mobil, co hodně vibruje. Kdysi se jí líbila Nokia, kterou cítila i když ji měla v kabelce a držela kabelku za ucho. Napsala mi tohle

Nemusí to umět skoro nic víc než SMS, stahování mejlů (či upozornění na ně), a to vibrování.
Nemusím mít ani foťák, nemusí mít video, atd., ale aby vibrace byly hooooodně zřetelné.

Vypisuju soutěž na viborvatelnost mobilů.

loading...

Jo, ty nové vibrují málo. Na Windows Mobile jsem mel program, kde šlo nastavit cokoli a z "vr vr vr" jsem si udělal "vrrr vr vrrrrrr vr vrrrrrrr". Pro Android jsou asi také.

Nokii jsem kdysi cítil v kapse u bundy perfektně. Tyhle nové v bundě moc necítím, tak nosím v přední kapse kalhot. Na sukni to však nepůjde. :-)

Já si myslím, že pak ale bude potřebovat ty mobily dva. Jeden jako mobil a druhý jako kapesní počítač s připojením k internetu. Třeba kvůli on-line simultánnímu přepisu, kdy je potřeba nejen připojení, ale i operační systém, aby tam mohla běžet aplikace pro přepis a samozřejmě další. E-mailty počínaje, detekcí polohy konče.
Jestli tedy není lepší, jít cestou jednoho zařízení a na vibrace najít nějaký program.

Kdysi jsem vlastnil Motorolu s Win Mobile, ta nemela vibracni motorek, ale vibrace byly reseny tonem s nizkou frekvenci, ktery byl tlacen do repracku pro vyzvaneni, mozna by to stalo za pokus. Ted jen sehnat mobil s patricnym kvalitnim hlasitym reprackem, ktery je schopen vyzarit ton o tak nizke frekvenci, aby intenzita vibraci byla dostatecna a pak jeste ten ton, ten si ale muzes vyrobit i sam. Mozna by to stalo za experiment. Mimochodem ta Motorola pri vibracich skakala po stole jak camrda.:-)

No, ta kostka vypadá zajímavě, ale to by musela stále sledovat kostku. Potřebuje sledovat vše, co ostatní a navíc i to, co ostatní slyší, čili je to sledování všeho dost náročné a třeba na té konferenci kouká na simultánní přepis, co se říká a ne na kabelku. Na ulici zase dává bacha 2x víc, než slyšící a také si kabelky nevšímá. :-)

Ahoj, na vibrační náramek jsem taky myslela, problém je, že prý reaguje jen na hlasové volání.
Což je mi na nic, já používám pouze SMS a upozorňování na příchozí e-maily, kdyžjsme na cestách (vždy je tam i kousek z textu, tak vím, kdo mi co píše).
Kvůli SMS já používám pouzemobily s vysouvací klávesničkou.
Tedy parametry jsou jasné: Vysouvací klávesnička, nějaký slušný operační systém a buď vibrační náramek spojený s příchozími SMS, nebo ta blikající kostka (nejlépe obojí).
Klidně oželím funkci foťáku, videa, hudby...
Chci v této době moc?

Kdybych uměl programovat pro Android, udělal bych tohle
http://ladislavkratochvil.blog.idnes.cz/c/317283/U pozorneni-mobilem-na-neslysene-udalosti.html
a nemuselo by to být ani tak "vymakané", jako v článku. Prostě kdyby se zvýšil hluk v okolí třeba o 30 dB (muselo by se vykoumat o kolik), začal by mobil blikat/vibrovat a událost by šla uložit na základě frekvence (třeba ten papoušek) a příště by se zobrazilo "papoušek".

Ok, tak neco takoveho by se asi dalo udělat - nešel bych na to přes mobil, ale přes vlastní hardware.Otázka je jestli to má cenu, jestli už neni lepší to přeskočit jako mrvtvou vývojovou větem a rovnou tam necpat mikrofony a automatické rozeznávání zvuku a cpát tam textové hlášky někam na obrazovku..