Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Javascript volanie ASP alebo PHP skriptu

Chcem sa Vás opýtať, dá sa volať ASP alebo PHP skript pomocou javascriptu bez otvorenia okna?

Príklad :

window.open('asp alebo php skript',....);

// správanie v otvorenom okne
window.opener.document.forma.menopriezvisko = 'vložím údaj';
window.close();

// takto vieme načítať údaje prostredníctvom okna...

Dá sa to aj bez otvorenia okna, s tým že na pozadí zavolám skript a podobne načítam údaje do formulárov??

Ďakujem

Určitě:

document.location.href='nejakaStranka.php?nejakaPromenna1=20?nejakaPromenna2=nejaký řetězec';

// Ale ty myslíš něco složitějšího... raději počkej na losa :-)
// Edit: Chápu: Něco podobného řeší tady: ajax.php
// Edit2 : Tato techlogie (což kurňa nenapsali) pracuje výhradně na rodičovském serveru.
// Nemělo by to fungovat mezi různými servery. To jen tak na okraj.

Ja potrebujem volať ASP alebo PHP skript bez toho aby som ovplyvnil aktuálne okno. Chcem to, že keď si niekto klikne na napr. na odkaz načíta z databázy cez ASP alebo PHP skript do comboboxu položky - bez toho aby si to niekto všimol (všimnúť si môže, len nech sa okno neotvára). S window.open to ide veľmi ľahko - otvorím okno, načítam a automaticky zavrem okno, len či sa to dá aj bez okna.