Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalace Win8 Pro na Acer Aspire S7-391 (s Win8 (základ)) help!

Zdarec lidi,
Koupil jsem NTB Acer Aspire S7-391, který má předinstalovanou základní verzi Win8. Ovšem jelikož chci používat NTB v doméně, je potřeba přejít na verzi Win8Pro. Zakoupil jsem teda rovnou s NTB Win8Pro oem s instalační DVD a ProductKey.
Podotýkám že NTB s Win8 už mají ve většině případů PK někde vrytý na desce.

Dal jsem tedy W8P do mechaniky a spustil instalaci. Během instalace nepadl žádný dotaz na sériové číslo a Win se nainstalovali. Ovšem po instalaci je v nich automaticky vryto PK na Win8 se kterými byl NTB zakoupen. A toto PK nelze žádným způsobem změnit!
Přes slmgr.vbs napíše chybu že v systému Windows(edice non-core) nelze takto aktivovat a že je třeba využít SLUI, tam je možnost zadat pouze rozšiřovací klíč, takže z OEM nebere!, přes SLUI 3 zase píše, že zadaný PK nebude v této edici Win8 fungovat.

Má někdo nápad jak na NTB dostat Win8Pro? Či má někdo vyzkoušené, jestli by mohlo fungovat toto :
http://www.alza.cz/microsoft-windows-8-professiona l-cz-upgrade-z-windows-8-d360787.htm

spekulanti prosím nepište. Pouze lidi kteří mají osobní zkušenost a ví o čem je řeč.
Děkuji za odpovědi.

takže, asi na 3tí pokus :
ei.cfg
[EditionID]
Professional
[Channel]
Retail
[VL]

bez dotazu na PK se nainstalovali W8Pro.
pak CMD a SLUI 3
změna na zakoupený OEM PK
a aktivace přes internet.

Nyní píšou Win že jsou aktivované a i podle funkčnosti PRO verze sedí.

Takže děkuji všem. Nakonec to vypadá, že se za dařilo.

Pisal som ze nastav VL na 0, Channel skus dat najprv na OEM. To je lepsie jak to co si urobil teraz ptz bude suhlasit to OEM (pre buducnost). Potom by to malo pytat kluc na konci instalacie.
Nemal si robit podle webu ale to co som sem pisal, web bol o niecom inom.

P.S. ak nepomoze channel=OEM VL=0 tak to v MS posrali :) Ak chces tak to nechaj uz tak jak je, malo by to byt snad OK ak to ten kluc vzalo tak je asi uz nezalezi na tom co bolo nastavene v instalacke.