Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ztracený mobil

Dobrý den,
chci se zeptat před dvěma dny jsem ztratil mobilní telefon. Na číslo jsem volal a dnes je už vyplé takže ho nejspíš někdo má... A tak se chci zeptat jak je to teď s vyhledáváním telefonu. Platí pořád to že policie může telefon maximálně zablokovat a kdybych ho NÁHODOU našel zase odblokovat?? Nebo ho můžou i vyhledávat? Stalo se mi to před rokem a to mi řekli že to není trestný čin že se to bere jako nabourávání soukromí atd. atd. Tak se chci zeptat nejdřív vás než bych šel na policii.. Tehdy jsem to tak neřešil, ale teď to byla S III od Samsungu a to mě celkem dost se..

Ono je dost zasadny rozdiel medzi "stratil" a "ukradli mi". V prvom pripade s tym policia nema nic, s druhym pripadom ma a mala by vediet telefon najst AK JE FYZICKY ZAPNUTY a pripojeny na siet. To ale ty nevies ci je zapnuty s inou SIM alebo ci cez neho presiel kamion, to sa da len pomocou IMEI ak sa prihlasi s inou SIM kartou, a ak ma policia zrovna cas a ak nahodou na danom oddeleni robi nejaky jeden prislusnik ktory vie co to je IMEI a chce sa mu kontaktovat opreatora :)

Skus rozmyslat kde si ho stratil, ak si ho niekde nechal v podniku apod tak mozno ho tam este maju ak su slusni (sanca mala ale je).

neviem jake zakony su v CR ohladne najdenych predmetov, v D je to tak ze nalezca si nesmie vec privlastnit ale ma to odniest na policiu, ALE nalezca ma pravo na tzv. nalezne t.j. ze povodny majitel ak sa mu vec vrati musi zaplatit nalezcovi nejaku cast ceny veci. Samozrejme u malo hodnotnych veci to nikto nebude vysetrovat a robit z toho kovbojku, ak chces skus ist na policiu ci to nevedia vyhladat pomocou IMEI, alebo to nahlas operatorovi ci to IMEI moze zablokovat ak si ho stratil, apod.

Myslím, že se tomu říká zatajení nálezu a je to trestný čin

Je. Ale musí být nepoctivému nálezci toto zatajení prokázáno. Takhle řekne že mu to dal někdo zadarmo na nádraží (například) a bude na policii, aby prokázala opak.
Při minimálním právním vědomí tenhle TČ nelze snad nikomu prokázat.

Já bych nebyl tak klidný a blokoval bych ho co nejdřív. Pokud někdo telefon našel, asi se ho pokusí prodat a rozhodně nejsem tak hodný, abych mu to ještě ulehčil. Když už bych si musel koupit nový telefon, rozhodně by mě netěšil pocit, že se mi nechtělo hned řešit blokování a ten člověk ho prodal. Když bude zablokovaný, má obtížnou situaci, pravděpodobně za něj nic nedostane, nebo jenom zlomek ceny za kterou prodá neblokovaný telefon.
Jestli není ztracený, ale někdo ho našel, tak bych věřil tomu, že už bude prodaný. Pro případného zloděje nemá cenu čekat, jestli ho náhodou původní majitel nezablokuje. Já si zatím všechny telefony uhlídal, ale vím od známých, že když jim vzali telefon, tak hned za rohem vyhodili SIM a v nejbližším bazaru měli ukradený telefon za výlohou, pro zloděje záležitost pěti minut.

Běžná výkupní cena Galaxy S III v bazarech je kolem 8000. Asi jsem jiný, ale překvapuje mě ten klid, já bych ten telefon okamžitě zablokoval na policii. Předpokládal bych, že je ukradený a jak píšu, stačí si to představit tak, že vám někdo ukradne na ulici 8000 a vy máte buďto možnost mu je nechat, ať si je utratí za co chce, nebo je na dálku rozthat na kousíčky a znehodnotit. Já bych si vybral druhou možnost, kdyby mi ukradli jeden z mých telefonů, tak ho okamžitě blokuju, už kvůli psychickému pocitu, že na něm nevydělá, ale má jenom hezké těžítko.
Jelikož je to Android, zkusil bych ještě přes internet nainstalovat z Google Play nějaké sledovací a bezpečnostní aplikace. I když šance, že by někdo šel s ukradeným telefonem bez resetu do továrního nastavení na internet je hodně malá, zkusil bych to. Třeba se na chvíli připojí na internet s původním Google účtem.

Pokud jsi telefon ztratil jistě víš kde a jakým způsobem jistě by ses pro něj vrátil. Jestli jsi zjistil, že telefon nemáš, je pravděpodobné, že ti jej někdo vzal a pak není důvod zajít na policii, a popsat kde jsi se pohyboval a měl někdo možnost vytáhnout ti jej z kapsy. Požádat o zablokování. Vzít si k tomu všechny doklady k telefonu - prodejku.
Je určitá možnost, že pokud někdo telefon odprodal a stane se z něj cihla, může na to policii upozornit a telefon se ti dostane do rukou zpět.

No tak pokud už ho někdo našel a vyndal z něj baterku nebo ho někde na silnici přejel parní válec tak už asi nebude co ovládat.

Mimoto mě udivuje jak se někomu může podařit ztratit takovou krávu jako je Samsung S-III.Vždyť ten telefon je obrovský a jen tak někde ho nenecháš.

já osobně bych takhle drahej telefon blokla, protože známýmu se stalo, že koupil levně kradenej telefon a oni ho vystopovali a protože částka přesáhla 5.000kč, dostal za to podmínku. nejhorší ovšem je to, že on ho neukradl, nýbrž odkoupil od člověka, který ho zřejmě ukradl. Je to pěkně nespravedlivý a nechápu, že mu to ta policie dokázala..hlavně jak??? oceňuju, že si u cajtů nelhal a řekl si pravdu, že si ho ztratil, ale tim pádem ho můžeš jen blokovat a doufat a vzpomínat, kde všude si byl. Jedna moje kamarádka nedávno taky našla ten samej telefon co si ty ztratil a dokonce ho chtěla ještě ten večer nebo druhý den vrátit. Jenže tyhle debilně chytrý telefony maj tu vlastnost, že si je majitelé blokují, aby si do nich nemohl ani vlézt a třeba někomu z posledních volaných čísel zavolat a říct, žes ho našel.. majitel snad ani nevolal a vzhledem k tomu, že se hned druhej den ten telefon vybil, tak ani nevím jak to vyřešila. každopádně souhlasím s tím jak se ti ksakru povedlo ztratit takový velký pádlo ? to jestli ti někde vypad, tak to musela bejt rána jak z děla .. taková ztráta zamrzí :-/