Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ubuntu-linux-soubory EXE

Dobrý den, dostal jsem mininotebook kde je nainstalovaný OS Ubuntu od Linuxu. Vcelku se v tom začínám orientovat, ale vadí mě, že nejdou spustit soubory EXE. Našel jsem program wine-1.5.24.tar.bz2(takto zazipován), se kterým by po nainstalování měli soubory EXE jít otevřít. Jen jsem po rozbalení nepochopil jak se tento program instaluje (chybí mě soubor SETUP:-p). Je mě jasný že v tom Linuxu se to instaluje nějak jinak. Nemáte někdo prosím s tím zkušenost a mohli by jste mě nějak polopatě ve zkratce poradit? Díky moc.

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
doporucuju se vratit k windows, nebudete s ubuntu spokojeny, ten system je totiz pro lidi, kteri umi…
RedMaX 21.02.2013 11:10
RedMaX
V životě jsem žádný návod nečetl. Když jsem nevěděl - google. Pro řešení potíží v Ubuntu: wiki.ubunt…
jamaca 21.02.2013 15:00
jamaca
Pro řešení potíží v Ubuntu: wiki.ubuntu.cz A na co asi odkazuju? (Pro reseni potizi je forum, pravd…
RedMaX 21.02.2013 15:07
RedMaX
Mluvilo se o nápovědě!! To je myslím něco jiného! nový
jamaca 21.02.2013 16:58
jamaca
Na těchto stránkách naleznete sbírku návodů a dokumentace k oblíbenému operačnímu systému Ubuntu. M… poslední
RedMaX 21.02.2013 17:39
RedMaX

V životě jsem žádný návod nečetl. Když jsem nevěděl - google. Pro řešení potíží v Ubuntu: wiki.ubuntu.cz
Nyní mám nainstalován W7, Mint ale s KDE a OpenSuse. Zkusil jsem Ubuntu, Xubuntu, Kubuntu, PcLinux, Debian, Slax, Fedoru - potom člověk zjistí, že linuxy jsou si opravdu hodně podobné a není problém se zorientovat v jiné distribuci. Výhoda linuxu je, že přesunu data a jedu na další linux nebo přeinstalaci - žádný aktivace, ani platby.

Pro řešení potíží v Ubuntu: wiki.ubuntu.cz

A na co asi odkazuju? (Pro reseni potizi je forum, pravda na tom ceskem az tolik problemu vyresenych neni, na askubuntu je skoro vsechno) Wiki je dobry procist pred pouzivanim, pak se vyhnes zbytecnym dotazum, ktere jsou tam popsany. ;-)

Taky jedu na Mintu s KDE, zkousel jsem Cinnamon - spokojenost, ale pro nas co jsem odkojeni na windowsech je to KDE stejne nejefektivnejsi.

Na těchto stránkách naleznete sbírku návodů a dokumentace k oblíbenému operačnímu systému Ubuntu.

Myslim, ze mezi napovedou na webu a navodem neni az zase tak velky rozdil, sam nakonec pises o tom, ze jsi v zivote zadny navod necetl a odkazujes ho na navody na strankach ceskeho Ubuntu.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru