Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem DLNA a stream do TV

please poradit, mam serve-ulozisko pripojene do routra kablom, v TV ho ale nevidim. TV mam tiez kablom v routri.Na notebooku ktory je cez wifi, vidim ulozisko. Co mam zle nastavene? dakujem.

Kdysi když jsem dlna zkoušel, musel jsem v PC povolit ve firewallu IP adresu televize. V routeru jsem měl povolený UPNP (DLNA je podmnožina UPNP), netuším jestli to bylo nezbytně nutné v routeru aktivovat UPNP (UPNP v routeru je lepší mít vypnutý).

skusim podrobnejsie. Schema zapojenia, router belkin N+. Do LAN 1 je pripojeny TV samsung, do LAN 2 Synology DS211j. cez wifi pripajam NB. najprv som nakonfiguroval router cez NB klasickym sietovym pripojením + nastavenie wifi a vytvorenie domacej siete.V routri mam zaradene medzi dhcp klientmi IP 192.168.2.2 TV, 192.168.2.3 diskstation(synology), NBacer 192.168.2.8. Toto mi ukazuje aj teraz. Na NAS su nastavene zlozka video, hudba photo ako zdielane.V win7 pouzivam ako media server wmplayer 12. Na TV sa da vsetko stremovat z NB.NB vidi aj NAS ktory je normalne zahrnutzy do domacej siete . Samozrejme z NAS chcem priamo vidiet zlozky v TV a to sa nedeje. ked zapnem all share tak najde mobily, tablety, NB ale NAS nie.

Takže ta TV nevidí ani ten NAS a ne jen složky. Měl bys tam vidět jméno toho NASu. Ty máš tedy jedno DLNA z hlavního PC a chtěl jsi ještě jedno DLNA z NASU? To ti nevím, jestli to vůbec jde. Zkusil bych nechat jen a pouze DLNA z toho NASu a to z PC deaktivovat.

ked zapnem TV a stlacim media play, tak sa tam maju objavit zlozky z nasu, video, foto, music. tak je to v navode. ak stalcim na dialkoveom allshare, tak sa tam ma objavit nazov NASu v mojom pripade diskstation.
Na NASE to mam takto nastavene.

spustene sluzby media server, antivirus, video station,server dhcp.

siet - sitove rozhrani - ziskat konfiguraci site automaticky(dhcp)
Jumbo frame povolot jambo frame, hodnota 9000

treba este nieco specialne nastavit?
a co router ? trebe porty presmerovat, firewall to neblokuje, mam ho vypnuty