Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno ochrana notebooku pomocí webkamery

Dobrý den
Viděl jsem nedávno na netu,jak někdo odcizil notebook a majitel se na tento notebook připojil a viděl zloděje na webkameře :-) Pak odvysílal záběry a zjistil kdo to je.Nosím sebou notebook skoro pořád a líbilo by se mi takové zabezpečení.Jak to v notebooku nastavím nebo nainstaluji nějaký program,abych se v podobném případě mohl do něj připojit?
Děkuji předem za rady

A jak je to potom s tím, když Tě natáčí v televizi skrytou kamerou? Jako, že ČT, NOVA a jiné porušovat zákon můžou? Nemluvím teď o vtípkách ale třeba když točí s někým nějakou kauzu tak tam většinou používají záběry ze skryté kamery a pochybuji, že by jim potom dotyčný dal souhlas.

tam sa predsa zahmlieva ksicht, aspon v D urcite. Ak teda dotycny nedal zvolenie, co teda u dementa moze nastat :D
(nezahmleny original sa da dat prokuratorovi, ale taky material sa tiez neda pouzit ako dokaz na sude ale ten co to natacal to moze "prevypravat" ze co na videu je, ptz on je svedok, a to sa na sude pouzit da)

Kolikrát je na záběrech vidět, že lidi si nepřejí aby je natáčeli když jsou na svém pozemku... mluvím o sousedských vztazích třeba (nic jiného mě teď nenapadlo) a vidíš tak, že Jakou Voborník mává na kameru a řve ať ho nenatáčí... je tam vidět ksicht, je na svém soukromém pozemku a myslím si, že jim asi souhlas pak nedal :D

Velmi jednoducho ho najde. Mas IP, mas pribliznu polohu, mas fotky zlodeja, mas snimky obrazovky, mozes zobrazit spravu. Policia si s tym uz poradi.

Staci nastavit poradie bootovania, zaheslovat bios, zaheslovat hlavny ucet a vytvorit obmedzeny ucet pre zlodeja.

Proti 99% zlodejom je to uplne postacujuca ochrana.

OMG. Jakou IP, jaké fotky? Ten PC je naformátovaný, nový image OS. Blik!!

P.S.: pokud to není fakt drahý notebook typu Dell Latitude, tak ochrana BIOSu heslem je otázka cca 5 minut pro rozborku šasí a odpojení interní baterky. A vracíme se k tomu, co jsem psal kus výše.

To co hovoris je na smiech. Ak ty dokazes za 5 minut obist heslo v biose, myslis ze to vie aj bezny zlodej?

Ten ledva zvladne spustit prehliadac a o ziadnom BIOSe nikdy v zivote nepocul a ani pocut nebude. Takze sme v situacii, ze PC nie je naformatovany a zlodejicek bude pouzivat obmedzene konto, ktore mu pripravis. A zvysok je na policii.

Inak, nevidim, ake riesenie si navrhol ty.

A kedze je toto zadarmo a splna vsetko, co bolo v povodnej otazke, preco to nevyuzit? Ak sa zadari moze pomoct. A ak to ukradne niekto s tvojimi znalostami, aspon si sa pokusil nieco spravit. Vzdy lepsie, ako nic.

řešení:
http://pc.poradna.net/q/view/976990-ochrana-notebo oku-pomoci-webkamery?page=r977231#r977231

Předpokládá to kvalitní notebook. Levnou sračku za 14 tisíc nemá smysl řešit, protože to řešení nemá.

P.S.: tvůj předpoklad, že natrefíš na "hloupého" zloděje je zcela lichý. To maximálně platí v případě, že ti nějaká zfetovaná smažka vysklí auto a ukradne z něj notebook. Věř tomu, že než se takový notebook dostane do "oběhu" (typicky zastavárna), je přeinstalován, opatřen náhradní napájecí adaptér atd. Mám to z vlastní zkušenosti, pár ukradených (levných) notebooků jsme už našli, VŽDY byly přeinstalovány, navzdory heslům v BIOSu.. Tak mi tu netvrď, že zloději jsou tak blbí.