Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Samsung S III nebo HTC One S?

Zdravím,

dnes večer si chci ještě koupit nový telefon a rozhoduji se mezi Samsungem SIII a HTC One S.

Můžete mi sem napsat vaše zkušenosti s nimi,případně nějaký doporučit a proč?

S III mě vyhovuje,jen mám velkou obavu z poruchovosti o které jsem si přečetl :-(

BUDU VŠEM MOC VDĚČNÝ ZA KAŽDOU RADU!
Změna předmětu, původně: LIDI PROSÍM PORADTE: Samsung S III nebo HTC One S? (karel)

loading...

Poruchovost bude dána obrovským počtem prodejů. Porovnáváte ovšem dva telefony, které sobě nejsou konkurenty. One S má navíc v české republice potají vpravený starý Snapdragon S3, což je za tu cenu dost mimo. Jejich konstrukce, kterou se tak chlubí, se mi taky vůbec nelíbí a po pádu se z toho hned loupe barva (povedlo se mi to po týdnu).

Spíše byste měl porovnávat HTC One X(+) s Galaxy S III. Vlastním One X+, ale s Galaxy S III je to strašně vyrovnané.

Výhody Samsungu:
- možnost MicroSD karet
- některé softwarové vychytávky
- SuperAMOLED (lepší černá, vyšší kontrast, hezčí = přepálené barvy)

Výhody One X+:
- mnohem lepší zpracování a použitý materiál (probarvený polykarbonát, konstrukce z jednoho kusu, tedy žádná plastová hračka jako Galaxy S III)
- o něco vyšší výkon (hlavně herní) díky Tegře 3
- nadstavba HTC Sense je taková líbivější a více user-friendly

Jak říkám, chybu neuděláte ani s jedním. Samsung si kupují téměř všichni, protože má lepší marketing. HTC spoustu lidí nekupuje kvůli nemožnosti vyměnit baterii a přidat MicroSD kartu. To ovšem 99 % uživatelů stejně nedělá a 64GB vnitřní paměť je dost velká.

S3 nema tak zlu konstrukciu, v recenziach mi davaju za pravdu, dalej ma lepsi fotak a kameru, S4 uz ma mat 13MPX a tak S2 bude mat mozno najlepsi fotak spolu s S2, minimalne co sa tyka Androidu, S2 ma nizke rozlisenie, takze S3 si kupuju ludia aj z inych dovodov ako kvoli marketingu - je to naj mobil na trhu IMHO, najvyvazenejsi, skoda ze Note 2 je tak velky, inak by to bol skvely konkurent pre S3.

Já se recenzemi mobilních telefonů zabývám, nepotřebuji číst recenze uživatelů, kteří jsou nadšeni z nové hračky, což sráží objektivitu. ;-) A stejně nevím, o co Vám jde, když jsem napsal dvě věci, které nelze vyvrátit - Samsung Galaxy S III i HTC One X+ jsou skvělé a vyrovnané telefony. Galaxy S III má lepší marketing.

Pokud chceš porovnat top model HTC a Samsung tak máš na výběr HTC One X (+) a S III nebo si počkej na rivaly HTC One a Samsung Galaxy S IV, ale S IV má prý problémy s výrobou, a nemusí dostat display Super AMOLED. HTC One už mělo představení i v Praze, a pokud máš rád jednoduché rozhraní, je pro tebe lepší HTC One, pokud ověřenou kvalitu tak Samsung Galaxy S IV. Podívej se na HTC One, třeba se Ti zalíbí. Snad jediná nevýhoda je, že má zamykací tlačítko zase nahoře, na mém Desire X to nevadí, ale na tak velkém telefonu asi ano.

Galaxy S IV nejspíše dostane čtyřjádrový Snapdragon 600, který má nyní HTC One. 4 GB RAM ještě dlouho nebude, 2 GB stačí. O Galaxy Notu III se neví vůbec nic, měl by však podle odhadů dostat nový Exynos Octa procesor, který má sice 8 jader, ale jedná se o architekturu Big.LITTLE, což znamená, že má 4 výkonná Cortex-A15 jádra a k tomu 4 úsporná Cortex-A7. To v praxi znamená, že maximální výkon tvoří jen ta 4 A15 jádra, ale přístroj se v nenáročných operacích snaží běžet na těch 4 A7, které by měly daleko méně žrát.

SGS3 - 4,8" Super AMOLED, 1280x720, slot pro SD karty, skvelej procesor, nejvetsi kapacita baterky, naprosto famozni fotak, ani jedno z tech HTCecek se s timhle telefonem neda srovnavat! Co jsem cetl, tak HTC ted predstavila opravdu a konecne spickovy smartphone v podobe HTC One, po dlouhe dobe by se mi neco od HTC opravdu libilo, ale predpokladam, ze v tom zase nebude slot na SD kartu, takze nic pro me.

SGS4 možná Super AMOLED mít nebude, HTC one bude mít zase pouze interní paměť, ale pokud někomu nestačí 64 gb, je to jeho volba. Ve fotoaparátu se HTC one asi nikdo zatím nevyrovná, ultrapixely prý fotí opravdu kvalitně. pro milovníky paměťových karet není skoro žádné HTC.

pro milovníky paměťových karet není skoro žádné HTC

Ono se není moc čemu divit. Paměťové karty jsou oproti vnitřní paměti pomalé a navíc je to u Samsungu vykoupeno rozebíratelnou konstrukcí (vrzání atp.). Věřím, že někokomu nemusí 16GB či 32GB paměť stačit, ale 64 GB?

Taky bych samozřejmě nejradějí viděl 64GB paměť, konstrukci z jednoho kusu a slot na karty.

Tak samozrejme, ve chvili kdy se posuneme od nizouckych 16GB k slusnym 64GB vnitrni pameti, pak slot na SD u noveho modelu HTC One nemusi vylozene chybet. Nicmene to vidim tak, ze u takhle drahych smartphone by zakaznik nemel delat kompromisy jakoze nejake vystacim s 16GB pameti, co se da delat, kdyz tam ten SD slot chybi, atd.
A tich kompromisu je v pripade HTC vic, treba fotak ma SGSIII znacne lepsi, na tom HTC taky zapracovalo a pravdepodobne predbehlo veskerou konkurenci az u toho modelu, co prave predstavili.

Ano, právě proto bych preferoval HTC, jejich paměť z logiky musí být rychlejší než normální minimálně Class 4 SD karta. Z fotoaparátu na předváděčce byli všichni prý úplně nadšení, takže je HTC One další kapesní fotoaparát (rozlišení ale přitom není moc vysoké).

No to preferoval HTC jako preferoval bych HTC One, to samozrejme, urcite bych ale nepreferoval HTC One S a X. Jinak rozliseni 4MPx v pohode na tu optiku, ktera jde dat do mobilu staci, vsechno nad 5MPx je jen marketing a na kvalite fotky se to projevit nemuze, maximalne bude vic zasumena.