

ASK toolbar - jak odinstalovat?
Dobrý den,
mohli by jste mi poradit? Nechtěně sem naistaloval ASK toolbar a teď když to chci odstranit mi to vyhazuje errory...
Fakt mě to v tom prohlížeči štve a to to mám 5 minut :D
Děkuji
Dotaz s tak debilním nadpisem příště rovnou smažu.
Změna předmětu, původně: ASK (host)
použiju odpověď z jiného dotazu. nemusí to stačit, není jasné čím vším sis ještě zahnojil pc:
doufám že na rozdíl od předkolegy použiješ mozek, cíleně vyhledáš konkrétní škodnou a zničíš.
pucovat to 5 čističi, kterým nevidíš pod ruky, opravdu nemá smysl.
taky to můžeš mít jako bho doplněk v ie. i ten má správu doplňků - vyblbneš se.
Má CCleaner a Advanced SystemCare. Jsou tam vidět jenom programy ze začátku abecedy :)
Takže pokud sem to dobře pochopil...
Tak mám přepsat v souboru prefs.js to "browser.startup.homepage" a keyword.URL. Bohužel to tam není...
Dál sem smazal složku toolbar@ask.com
V registrech sem nenašel {D4027C7F-154A-4066-A1AD-4243D8127440}
Normálně sem smazal složku Ask.com
v registrech pod "Browser Helper Objects" mohou být jiné řetězce bho doplňků. když je projdeš, zobrazuje se vpravo možná nějaký popis.
každopádně v ie ve správě doplňků jdou tyto zakazovat.
nebo si vyjeď svůj vlastní log hijackthis / rsit / combofix - tam uvidíš jak se to jmenuje u tebe.
Jsou tam tři...
{DBC80044-A445-435b-BC74-9C25C1C588A9}
{9030D464-4C02-4ABF-8ECC-5164760863C6}
{761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43}
A ve všech je to stejné.. (výchozí) a NoExplorer...
když se nezobrazuje, tak to ignoruj, kdo by to v clsid hledal.
stejně tak jdou doplňky vypnout ve správě doplňků prohlížeče.
identifikovat to jde i podle nějakého toho hijackthis logu, předpokládám že už si v něm dávno čteš.
Jdi v IE do spravy doplnku.
Zakaz vsechny toolbary, stejne jsou k nicemu
Zavri vsechna okna IE
Odinstaluj vsechny toolbary
Pokud to nejde, v nastaveni IE na zalozce Upresnit je tlacitko, ktere uvede IE do puvodniho nastaveni.
Stiskni je
Nasledne pak odinstaluj vsechny toolbary
I po obnovení nastavení nejde odinstalovat.
Nemáš tam někde nainstalovanou Pandora tv,zkus odinstalovat to,možná i KMPlayer,pokud je.Pak znovu ten sráč...
Odinstaloval jsem to a pořád nejde...
Všiml jsem si že to ani není v nastavení doplňků v IE...
V IE to nenajdeš,já si jen vzpoměl,že KMPlayer při instalci má fikaně zaškrklej jakejsi toolbar a pokud člověk jen kliká a nečte,natáhne si do komplu plno šmejdu.A odinstalovat to v nouzovém režimu nejde?
Tady to borcovi normálně- watch
Taky se mi tam včera nainstaloval ASK toolbar. Nainstaloval jsem ten prográmek AdwCleaner, spustil a ASK je pryč. Super.
z logu je jasně vidět, že ask.com se registruje jako doplněk v prohlížečích.
místo jeho vypnutí a odinstalace kdekdo spoléhá na zázračný čistič.
začínám mít pocit, že z používání pc se blbne.
Kolega si to nainstaloval s aktualizací javy a při spuštění chromajzla brow-seru se mu otevře stránka "Ask.něco". To se mu nelíbilo a chtěl nastavit zase ten "seznam". Jenomže po odinstalaci se nic nezměnilo, v Hijack this se nic nenašlo, v registrech odstraněn celý klíč, kde bylo v názvu "ask toolbar" a jinde už jsem nehledal neb ve Win7 se mi nedobře pracuje. V samotném brow-seru jsem odebral všechna rozšíření, ve Správě prohlížečů nebo jak se to jmenuje, jsem vymazal ten ask.com a nastavil výchozí prohlížeč na Google a též domovskou stránku.
Po spuštění chromajzla žádná změna až na jednu maličkost. Kolega měl na ploše zástupce "na spolužáky" a když jsem tam změnil adresu stránky na "seznam", spustila se opravdu stránka seznamu.
Jo, taky jsem si toho všimnul, že s updatem Javy se tam cpe Ask sračka. To Oracle klesnul tak hluboko?
on ho tam má už i Nero
Stačí použiť AdwCleaner
• Stiahni AdwCleaner:
http://general-changelog-team.fr/fr/downloads/fini sh/20-outils-de-xplode/2-adwcleaner
• Ulož na plochu,
• Ukonči všetky programy,
• Spusti a klikni na Delete,
• Po skončení činnosti programu a príp. reštartu PC vyskočí log, jeho obsah sem skopíruj.
• Ak by log nevyskočil, nájdeš ho na C:\AdwCleaner[S?].txt.
Možná by to šlo odstranit v nouzovým režimu.
Mě to nešlo
to je rukama.
- zakázat spyware doplňky v prohlížeči.
- zakázat automatické spouštění spyware po startu, případně i služeb (log hijacktis ti vypisuje, kde všude ho máš)
- odinstalovat nebo shift+del
Po dlouhém marném hledání a pokusech jsem se "poškrábal levou rukou za pravým uchem" avšak rychle a úspěšně !
1. Úplná odinstalace Chrome Revouninstalerem.
2. Nová instalace Chrome.
Zdar.Ask je nezničitelný....odinstaloval jsem ho pomocí Revo uninstaler,odinstaloval google chrome a javu,
nainstaloval google a po druhém spuštění je tam zpátky....Revo ho nevidí, vidí ho jen avast a umí ho odstranit,
ale po restartu Gooogle Chrome je tam zase, jen se schoval, ale v doplňcích je anejde odstranit....jen avastem...
a zase dokola....Silver
log hijackthis - vytiskni si ho - do křesla s doutníčkem - a čti si v logu.
takže umí odstranit prd.
ovšem z google chrome se stává bezpečnostní sračka - na úrovni kdysi nechvalně proslulého ie5-6.
Mám stejný problém, Ask jsem odinstaloval, ale stále ho mám na liště v prohlížeči Google Chrome. Žádný odinstalační program ho nenajde, když je vlastně odinstalován. Též jsem odinstaloval Google Chrome v domnění, že po následné instalaci tam zkurvený Ask nebude, nicméně furt tam straší a už mě to sere, poněvadž to vypadá, že je na tuty nezničitelný.
Ask jsi odinstaloval, Chromáka jsi odinstaloval... ale smazal jsi i jeho složku s profilem?
Asi sotva. Neptej se mě, kde to má profil, já to nepoužívám. Asi někde v Data aplikací.
Nejsem expert, ale pokud vím, vyzkoušel jsem všechny možnosti, kromě obnovení systému, což by mohlo pomoci, i když tomu moc nevěřím, ale nejprve budu muset zálohovat vše důležité. Nechci kvůli pojebanému Asku přijít o všechno.
a ty doplňky v prohlížeči - výše několikrát zmiňované - ses obtěžoval projít?
Třeští mi z toho hlava. Nevím, kde to mám hledat. V rozšíření mám u Ask Toolbar zaškrtnuto aktivní a chybí odpadkový koš, který je u všech doplňků níže. Nejde to odškrtnout, ani smazat, nic. Ještě tam mám napsáno: Toto rozšíření je spravováno a nemůžete je odstranit ani zakázat. Takže v podstatě nemůžu lautr nic.
Ten odpadkový koš, tam chybí z důvodu, že ASK se má odinstalovat normálně, ale ty ho tam už nemáš, smazat Chrome profil.
použij prográmek CC Claner, je zdarma a v češtině
To odstraňuje i ASK toolbar z prohlížečů, anebo to je jenom tvoje zbožné přání?
Po třech měsících jsem o5 zde, abych se s vámi podělil o dnešní nezapomenutelný zážitek. Jelikož se mi žádným způsobem nepodařilo zlikvidovat Ask Toolbar a k obnovení systému jsem nepřistoupil, smířil jsem se s tím, že ho na liště hold budu mít. Pomalu jsem si začal zvykat a nakonec mi přestal vadit. Dnes jsem se přihlásil na Skype, který mi nabídl aktualizaci, která slibovala vylepšení a opravy. Jupí, zaradoval jsem se, budu mít vylepšený Skype. Potvrdil jsem aktualizaci a čekal. Aktualizace hotová. Pak jsem otevřel Google Chrome a ten mi nahlásil nějakou chybu. Už přesně nevím, jak ta hláška zněla. Tak jsem ho tedy zavřel a po chvíli znovu otevřel a světe div se, Ask Toolbar je v řiti. Ještě jsem se 16krát štípl, jestli náhodou nesním.

Připadám si, jako bych přišel o syna. Ne, dělám si prdel. Skáču radostí do stropu, že jsem se toho podělaného Asku zbavil a za to vděčím aktualizaci Skypu. Jak úchvatné.
Protože mám nejspíš více štěstí než rozumu, jdu nakoupit do Kauflandu a pak si podám sportku a 10 šťastných. Ale upřímně, i když vyhraju kulový, aj tak budu šťastný. 
Ale nyní bohužel zjišťuji, že mi Ask chybí. Zvykl jsem si na něho a teď je fuč. Co budu dělat? Nevíte někdo, jak si ho mám znovu nainstalovat?
Abych to upřesnil, na liště už Ask nemám, ale schválně jsem si otevřel odinstalační program a zjistil jsem, že ho mám v kompu stále nainstalovaný, tudíž jsem ho krásně odinstaloval, včetně zbytkových položek a je to v cajku. Jak jsem výše psal, v době, kdy jsem ho měl na liště a nešel žádným způsobem odinstalovat, nenalezl jsem ho ani v odinstalačním programu. Nyní tam byl. Doufám, že se mi ta potvora už nikdy nevetře do kompíku.
wtf? takže ne přes ovládací panely - ubrat software, ale nějaký cizí program? ten zbytek windows musí vypadat.
možná šlo jen o smazání záznamu v registrech:
...
buď ten krám trvale visel v paměti jako vlastní proces, nebo jako doplněk běžícího prohlížeče - proto nebyl automaticky celý odinstalován. taskmgr.exe není sprosté slovo.
viz celý předchozí text - šel a ani by nemrk.
surfuješ furt jako správce a mozek má pauzu? tak se nediv.
Ask toolbar sa instaluje s javou ked je clovek slepy a nechava zasktrnute hovadiny tak si zas stiahni javu z java.com a nechaj tam zaskrtnuty ten ask toolbar a nainstaluj to.
Jen jsem žertoval.
Cožpak to nebylo patrné? 
,ale byla to dřina, než mě to napadlo
Přes Avast - čištění prohlížečů. Slibují zbavit se nechtěných panelů nástrojů a jiných... a nekecají
Nevím sice, jestli to nespí někde v kompíku (neb jsem naprostý amatér - nemohla jsem vyzkoušet níže uvedené rady, protože pro mě jsou psány takřka nesrozumitelným jazykem), ale na liště už mě to neprudí! JUPÍÍÍ 
Mary