Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aké je bezpečné platiť kartou na Internete?

Aké máte s skúsenosti s platbami platobnými kartami cez Internet? Je to dosť bezpečné alebo sa treba obávať o svoje peniaze? Ide o to, že pri platbe sa zadá číslo karty, ktoré sa dá prípadne zneužiť, ale platba v banke (myslím cez web) je podmienená kontrolou prihlasovacích údajov, GRID karty alebo SMS autorizácie a to je predsa len bezpečnejšie ako odovzdať číslo platobnej karty. Pri tejto otázke si samozrejme treba odmyslieť spyware (hovorím o "odpočúvaní" Internetu a nie o bordeli v počítači a bankové stránky (tam sa číslo platobnej karty neuvádza). Hovorím o službách aké poskytuje napr. Ticketportal a podobne.

Platil jsem kartou přes net už hodněkrát, vždy v zahraničí. Jediný problém, co kdy byl, nastal docela nedávno, kdy systém Protx hlásil chybu a přitom transakci provedl, aniž by o tom byl informován obchodník. Takže částka dvakrát na účtu zablokována (zkoušel jsem to objednat vícekrát) a zboží přitom žádné objednáno nebylo. Protože jak Protx tak obchodník - datakits projevili úžasnou neschopnost a nechápavost, musel jsem měsíc čekat, než se peníze samy odblokovaly. Toť jediná nepříjemná zkušenost.

Jinak PayPal je skvělá věc. Konečně není třeba donekonečna opisovat 19 čísel z karty.

Pro platby do PayPal používáte "hlavní účet" (míněno ten, na který např. přichází všechny peníze od zaměstnavatele/zákazníků), nebo účet vytvořený jen pro účely platby na internetu, kde je vložena jen hotovost pro pokrytí platby apod.?
... paranoia je mocnááá ...:-)

jsem zdravě paranoidní pouze vůči microsoftu ]:)

na paypal převádím peníze z jediného běžného účtu. považuju ho za seriózní firmu.
ke štěstí mi stačí když se číslo karty zadává přes https (žlutý adresní řádek), vyžadují cvv kód, a samozřejmě jde o rozumnou firmu, žádný po box.
počet bitů u ssl nepřepočítávám.

Kreditkou platim vetsinou letenky, Amazon nebo veci, ktery se nedaji platit jinak. Vetsinou platim prevodem a v obchodech, kde casto nakupuju, uz maji moje cislo uctu a strhavaji si prislusnej obnos sami :-)
Na problemy jsem nenarazil, ale fakt je, ze kupuju jen po Evrope, nezkousel jsem koupit viagru z nigerie :-P

Mám už asi 4 roky embossovanou kartu pro platby přes net,
napřed u KB, teď u Spořitelny, nesetkal jsem se s problémem.
Je třeba mít čistý komp, což je v každého silách a nenakupovat
na stránkách, kde nabízejí svůj vlastní systém zabezpečení.
Nenakoupím ani na stránce, kde je šifrování SSL 64 bit,
možná to je paranoia, ale pokud nevidím SSL 128 bit, tak hledám jinde.
Hodně dávno zavedla Paris Bank systém, že pro jednu bankovní platbu
přes net vygeneruje jedinečné číslo, které po použití pozbývá okamžitě
platnosti, takže kdokoli by to číslo odchytil, tak se stejně nechytá.

Platím také docela běžně, nikdy žádný problém nenastal. Komerčka nabízí tzv. internetovou platební kartu. Karta fyzicky neexistuje, dostaneš pouze pin a číslo do ruky, taže nehrozí ztráta a případné zneužití, teda pokud tě někdo nepřepadne a neukrade ti ta čísla, než je doneseš z banky domů...:-)

PS: Doporučuji mít komp bez spyware. :-)