Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ktorý procesor je vhodnejší na hry

Zdravím idem si kupovať procesor, bohužial nemôžem moc investovať a chcem si vybrať AMD FX 6100 alebo Phenom II X4 965 Black Edition a chcem vedieť, že ktorý z nich by bol taký vhodnejší na hry ako BF3, GTA IV a iné ale aj výkonnejší. Vraj tie bulldozeri sa moc nepodarili a niektorý vravia že tento Phenom je bezkonkurenčný AMD aj keď je už starší a má väčšiu spotrebu, ale aj tak chcem vedieť váš názor ktorý bude lepší. Zvyšok zostavy je AMD RADEON HD 6850 2Gb, Fortron Hexa 500W, 2x4GB 1600MHZ Patriot, HDD 500GB 64mb Caviar Black,Doska Asus M5A78l le.

Pokud trváš na AMD (líbíš se mi).
Tak bych vzal amd-fx-6300-d360498.htm

Je to vyladěnější Bulldozer, o něco maličko dražší jak Fx-6100.
Herní výkon je o trochu vyšší než PhIIX4 965BE, někde stejný, žravost je nižší (95W).

Rozdílový test PhIIX4 965BE vs. Fx-6300 zde: 102

Pokud máte peníze tak amd-fx-8320-d360499.htm je správná volba (Fx-8350 je ještě moc drahá).
Není to Intel, ale zahrajete si na tom jakoukoliv hru (Nevěřte těm bludům, že se Bulldozer nedá použít na hry, fps jsou sice slabší, ale pořád v rámci hratelnosti bez jakéhokoliv záškubu (špatně na tom jsou Fx-4***, ty se na hry moc nehodí) ale Fx-63** a Fx-83** si vystačí v každé existující, i budoucí hře.

Kupoval jsem před 3/4 rokem Fx-8120 do herní mašiny kamaráda, je spokojen a společně s HD7870 hraje každou hru, kterou si jen zamane (a to je první technologie Bulldozeru, verze 63**/83** jsou ještě o trochu lepší).

Na druhou stranu, kdyby si kupoval i novou desku, Intel se vyplatí víc.

Pane touchwood

Zaprve vam vykam,nezatezu ju vas z analnimi problemy,nebo jake CPU se muze vytrit z jakym.
Za druhe pracuji ve francii ve firme kde Testuji procesory kazdy den
nevym jake je vase zamestnani ale pripadne mi ze se ridite jen podle toho kde si co prectete a chybi vam trosku praxe v realnem prostredi

kamaradsky Soliarko25