Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Norton Status

Dobrý den, mám laický dotaz, V notebooku máme od prodejce nainstalovaný " Norton Status", chtěli jsme tam instalovat "Avast" ale byli jsme systémem upozorněni že antivirus už v systému a že by to nemuselo dělat dobrotu. Chci se optat jak je dostačující "Norton Status"? A nebo jej odinstalovat a nainstalovat Avasta? Děkuji za radu

Jaký je důvod k výměně NIS za AVAST ? Pokud nemáš potřebu mít o něco více
volné RAM, tak klidně zůstaň u NIS. Chceš-li mermomocí AVAST, tak si NIS
odinstaluj. Další variantou je zdarma F-Secure CZ na 13 měsíců, který vyšel
na DVD k časopisu Chip, případně free AVG v anglické verzi v kombinaci
s Ewido antibreberkáčem :

Ovšem pro nekomerční účely.

Já vám děkuji za částečné vysvětlení. Já nemám důvod měnit NIS za Avast, ptal jsem se jako laik, protože již zmíněný program NIS máme od prodejce nainstalovaný a já tento produkt neznám, mám na stolním PC nainstalovaný Avast (ne ten si zatím stěžovat a také "znám" jej a vím jej aktivovat, což o NIS říci nemůžu). Pokud mi znalec věci vysvětlí (částečně) že program NIS je plně dostačující na ochranu systému, budu jen rád a na Avast rád zapomenu, to je vše co jsem chtěl vysvětlit. Děkuji

Ako uz pisal L-Core nizsie, NIS nie je zadarmo, ale vyzaduje to rocne poplatky, a ak sa dodava k motherboardu alebo notebooku, tak je to "predplatene" len na niekolko (3,6,12) mesiacov. Plati sa za moznost updatu (co u antiviraku je zasadna otazka, kedze tyzden neaktualizovany antivirak je nepotrebny antivirak :-)). Potom ak ta doba uplynie tak ti NIS vypise ze si mozes zaplatit dalsi rok apod., tak ho potom odinstaluj (alebo vypni antivirak) a daj si tam avasta lebo nejaky antivir zadarmo.
NIS obsahuje aj aplikacny firewall, ten v podstate nepotrebuje update takze ten si mozes nechat aj potom (aj ked neviem ci je to potom v sulade s liceniou)