Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Delphi (apod) - TNotebook

Ahojte,
mám takovýto problém: na formuláři mám TNotebook s několika stranami, potřebuji dynamicky vytvořit jinou komponentu, třeba Button a dát ji na určitou stranu toho TNotebooku. Dynamicky vytvářet komponenty a sázet je třeba na TPanel umím ale s tím TNotebookem a jeho stranami si nevím rady. Nevíte prosím někdo, jak na to.
Dík za každé nasměrování. (jinak Turbo C++2006)

Tak, zkoumáním zdrojaku od TNotebook jsem zjistil, že k těm vlastním stránkám se asi nedostanu. Jedině udělat potomka od notebooku a zpřístupnit FPageList aspoň ke čtení.

Mám tedy jiný dotaz: jak zabránit komponentě TPageControl zobrazování záložek, tedy aby vizualně vypadal jako TNotebook?

Každá stránka TPageControl je instancí TTabSheet. Ten má vlastnost TabVisible. Mělo by stačit v object inspectoru nastavit na false a získáš TNotebook bez záložek:

  for i := 0 to PageControl1.Pages.Count-1 do
    PageControl1.Pages[i].TabVisible := false;
  PageControl1.ActivePage := PageControl1.Pages[1];