Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s instalací WIN 8 na Sony Vaio

Zdravím,mámnásledující problém..dostal jsem PC Sony Vaio Ultrabook T13 s předinstalovanými Win 7 HP. Chtěl bych na něj ale Win 8,jenže po nabootování, tam kde se mají ukázat disky, který chci zvolit pro instalaci nic není,jen hláška že nebyly nalezeny ovladače disků. Setkal se někdo s tímto problémem? Moc by mi pomohla jakákoliv rada :(

takže tím je možné že by mně to neukázalo disky? :O toto nějak nechápu :O :X jinak pokud by byl někdo tak ochotný a pomohl mi najít potřebný ovladač/e,nějak se mi to nedaří najít rozbalené a schopné k použití pro tu instalaci :( (Sony Vaio svt1311m1es

ikdybych je už nechtěl,tak mě zajímá vyřešení tohoto problému...občas se mi do rukou dostane pc na spravení,tedy třeba na nový Windows a kdybych se s tím někde setkal,ať nejsem zase tak blbý jak doteď :D jinak tu je web: http://www.sony.cz/support/cs/product/SVT1311M1ES/ updates je tam toho hodně,ale všechno exe a to co chci už v pc mám,takže nevím kam se to rozbaluje apod..jinak ten upgrade mi nejde,takže jedině čistou instalaci...navíc mě docela štve,co všechno tu od výroby nainstalovali za kraviny a než abych to měl všechno procházet a odinstalovávat,to radši ten čas věnuju nové instalaci

Tak Win8 snad bootuje cez UEFI a vie pracovat aj s UEFI oddielmi, ale tazko povedat co tam zas sony spachal v BIOSe (alebo ci tam nedrbli nejaky obskurny sata radic pre nejake SSD v PCIe alebo podobne na to by potreboval ovladace, to zisti tym VEN_ a DEV_ ID co som pisal teraz vyssie). Ano zmazanie oddielov a idealne aj MBR a sektora 2 (UEFI tabulka) je dobre skusit (ja by som to zrusil killdiskom), len je otazne ci chce prist o recovery oddiel, ja by som teda nechcel, hlavne ak v recovery je Win7 a cpe tam sracka8 :)

No nevím přesně co mám zjistit :( tak se podívej na obrázek.. jinak myslím si že mi chybí ten řadič Intel AHCI,který sem sice našel,ale po vybrání mně to píše hlášku viz foto.. jinak sem instaloval z toho samého usb ty samé win do netbooku emachines a žádný problém,instalace do 15minut hotová a je tam i recovery oddíl na win XP.

http://imageshack.us/photo/my-images/9/sprvcezazen .jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/5/dscn20791.j pg/