Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Externí LCD k notebooku - nedobrý obraz

Prosím poraďte. Na jednom pracovišti využívaném od rána do večera potřebujeme k notebooku HP nc6120 dát externí monitor. Kolega má unavené oči a proto chce na práci v kanceláři velké LCD, protože mu nevyhovuje koukat se trvale na relativně malou obrazovku notebooku.

Máme nyní půjčené na vyzkoušení 19´LCD AOC LM965. Se stolními počítači chodí to LCD dobře - podařilo se mi ho nastavit díky radám z threadu http://pc.poradna.net/question/view/65078-lcd-19-pi smo-je-trochu-rozmazane-co-nastavit#re-65186 ;-)

Ale u toho notebooku (sloužícího většinou jako stolní pc) nemůžu pořád trefit dobré zobrazení :-/ Kabel od LCD je zapojen zboku do notebooku (docking station nemáme). Ovladače jsem tam nahrála, LCD jsem nastavila jako primární monitor s tím, že ten sekundární (na notebooku) je vypnutý. Na primárním monitoru je nastavené vámi doporučené rozlišení 1280x1024 , barevná hloubka 32 bitů, frekvence jsem zkoušela od 60 do 75 (což ten LCD dovoluje), ale pořád nic moc. ClearType samozřejmě vypnuté. Koukat se na to jakžtakž dá, ale obraz se trochu chvěje, jako když přes to běhají vlny :-( Zvlášť je to vidět na světlém pozadí. A úplně ostré to taky není 3-[

Monitor na notebooku přitom zobrazuje dobře jak za situace, kdy běží notebook samotný, tak v případě, že je připojeno to velké LCD a běží oba monitory. Prosím, máte nějaký nápad, co s tím? Nebo to ta grafická karta v notebooku prostě neutáhne?

Na notebooku jsou WinXPprof. SP2 + všechny záplaty; žádné viry ani jiné potvůrky by tam být neměly. Děkuju předem za ochotu!

Toto je výhradně záležitost nastavení výstupního zařízení - softwarová.
Musíte se s tím poprat a pokusit se používat třeba několik monitorů zaráz (v ovladačích).
S tímto přesně jsem se již utkal zhruba před rokem a zvítězil jsem.
Postup se může lišit nejen podle výrobce grafiky v notebooku, ale taky podle použitých ovladačů (respektive jejich GUI).
A ani si to už přesně nepamatuji, ale je možné tomu domluvit !

Podívej se. Já mám s pamětí problémy. Vůbec se na ni nemohu osobně spoléhat.
Proto líbí se mi tento vtip:

V domě vypukl menší požár. Setkali se tři lidi různých profesí a začali diskutovat o řešení:

návrh běžného zaměstnance: Hoří tam jen nějaká utěrka, vemu kbelík vody a uhasím to. Mělo by to stačit !
návrh fyzika: Podívám se tam, zasednu za stůl, propočítám to a donesu si přesné množství vody k uhašení.
návrh matematika: Řešení existuje, jdu spát :-D