Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno WinXP: kde se dá identifikovat, že jde o SP2?

Přeju všem dobrý odpoledne.

Nevíte někdo, kde se dá ve WinXP zjistit, že jde o WinXP SP2? Mám ovšem na mysli zjištění programem, ne že se člověk podívá do vlastností systému a přečte si to. Jde prostě o to, že aplikace při instalaci zvolá: "Není SP2..." a ukončí se. A mě by zajímalo, co si ta aplikace kontroluje, možná ke více možností, ale i tak bych to rád věděl.

Díky,
Pavel

nenapises ci chces robit instalaciu pomocou install shield alebo batch file alebo cez cscript alebo nejakym vlastnym programom, tak to sa ti potom tazko radi. alebo je to jedno? pre batch file si dostal info od anarachista pre install shield si dostal info od mkmt-ho. takze je to vyriesene alebo nie?

Lenže pozor, niektoré vymoženosti ako napr. priehľadnosť okien, ktoré umožňuje len WinXP je nemožné čo len testovať vo Win98. Takže aj na podobné veci daj pozor. Ide o to, že na priehľadnosť sa používa knižnica systému, ktorá vo Win98 neexistuje a pri sputení programu si on vyhľadáva všetky potrebné knižnice. Ak vo Win98 nenájde knižnicu na priehľadnosť, tak dovidenia. Chybová hláška a nepomôže ti ani test na Win98. Takže, ak využívaš nejaké takéto možnosti, ktoré SP1 nemá a pristupuješ k nim priamo, tak sa maj na pozore. V SP1 program nemusí skončiť korektne. Miesto toho skončí s ošklivou chybou hoci test na SP1 program obsahuje. Samotný kód programu sa totiž začne vykonávať až vtedy, keď si všetko pre program prichystá sám systém. Toto sa dá riešiť pomocou loadera. V ňom otestuješ a potom spustíš program. Ale osobne sa mi také riešenie nepoznáva. Určite je aj niečo vhodnejšie.

Edit: Oprava WinXP -> Win98 na začiatku textu.

Aha, koukám že jsem se špatně vymáčkl a byl špatně pochopen. Já nedělám žádnej instalační program; právě naopak: snažím se ho použít. Jde o ovladač k integrované zvukovce, kterej po spuštění hlásí, že Win nejsou SP2 a ukončí se. Tak mě zajímalo, kde si to kontroluje.

Omlouvám se za špatně položenej dotaz.

Pavel

Zajímá mě to proto, že si upravuju live Win pro svůj Asus a z nějakýho záhadnýho důvodu mi nefunguje integrovaná zvukovka High Definition Audio (snad Realtek), tak jsem se snažil po nabootování doinstalovat ovladač přímo z CD od Asusu, ale po spuštění mi nahlásí že nejde o SP2, což je blbost, neboť ta moje live verze je postavená na SP2. Takže jsem si myslel, že doplním něco do registrů a/nebo přidám nějakou knihovnu, programu se uleví a nainstaluje se.

Pavel

ono to v tomto pripade mozno bude problem, pretoze napr. WinPE poskytuje len limitovanu sadu API. Predpokladam, ze ty ides na Reatogo a to bude asi podobne. Takze tazko radit, mozno priamo naimportovat ovladac do registrov, s trochou laborovania by to v dobe vmware mozno islo.

Jo, jedu v Reatogo. Je zajímavý, že ve VMware mi to funguje (mám tušení že simuluje jinou zvukovku), ale na reálným železe to neběží. Na něco jsem narazil: zdá se, že existuje cosi, čemu se říká interní sběrnice HD audio nebo tak nějak, o tom jsem doteď neměl tušení - možná to vázne na tom.

Pavel