Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno MP3 přehrávač s nejlepším zvukem?

Zdravím,

delší dobu přemýšlím o koupi mp3 přehrávače. Koupil jsem si už kvůli toho Porta Pro sluchadla. Na mobilmanii píšou, že K750i je první mobil vyravnávající se kvalitou běžným přehrávačům. Tak jsem ho vyzkoušel u známého a výsledek nedopadl dvakrát nejlíp. Docela slabá max. hlasitost, ale daleko hůř na tom byla kvalita zvuku. Dost hrozné. Tohle má být nějaký standart kvality mp3 přehrávačů? Bohužel po poslechu dvou z nich (jeden levný, druhý dražší harddiskový) to takhle vypadá. :-/ Stále si chci nějaký koupit, ale určitě musí mít o hodně lepší zvuk. Takže otázka zní: neznáte nějaký mp3 přehrávač, který je pověstný svou vynikající kvalitou zvuku? Ostatní věci nejsou příliš důležité. Flash nebo HDD - spíše flash, ale není to podmínkou a min. kapacita - 2 GB. Cena nerozhoduje. Díky.

Doporučil bych přečíst si poslední Computer, je tam zrovna velký test
28 Mp3 přehrávačů včetně bodování podle jednotlivých kritérií,
navíc plné verze programů Ashampoo PowerUp XP Platinum, MindMap 4.4 PE,
LP Recorder 6, Paragon Partition Manager 2005, PocoMail 3, to vše za 59.90 !

nesouhlasim :-)
mp3 je ztrátovej ale to neznamená, že nějakej přehrávač nemuže hrát lépe a jinej huře.
Mám dva mp3 přehrávače a každej hraje naprosto jinak a naprosto jinak reaguje na nové sluchátka
(všimněte si slova "jinak" - nepoznam jestli je to lépe/huře ale rozhodně to je jinak)
Moje DIVA, hraje prakticky stejně at tam tam jakékoliv sluchátka, narozdíl od nové Emgetonu :-)
A to jsem kompletně hluchej a antitalent :-D

Ale no tak! :-) Nase "chlupate" usi si prijdou na sve pri poslechu z domaciho aparatu. Prenosny player sice musi hrat dobre, ale je to IMHO (j.) jen berlicka pro muzikymilovne jedince, kteri nechteji byt bez sve oblibene hudby delsi dobu. Tady se jista "nekvalita" toleruje...

Bezpochyby. Ja jsem ochotny tolerovat maskovani basu a vysek (technologii), ne vsak uz absenci dynamiky ci pytel hadu (sum). Dynamika je (pri kvalitni konverzi do mp3) dosazitelna uz "od zdroje", sum je ovsem vlastnost toho/ktereho playeru. Na to bych se zameril.

PS: mas poslouchatelna sluchatka? Ja jsem zjistil, ze ma PortaPro jsou "killerem" vetsiny prehravacu, na ktere jsem je pripojil. Vyrobce vsazi na teens, kteri cpou do palice zvuky skerzeva dodavane spunty, a kteri nedokazi vychutnat jinou hudbu, nez sve "tuctuc" - na tohle dodavane shity staci. Pust si tam ale klasiku (ci Art-Rock, Jazz,...) a budes znechucen...

Tak přesně tohle se stalo. Při poslechu symfonické hudby velké zklamání. Málo detailní a ten zvuk byl takový mrtvý, bez energie. Jsem zvyklý na Sennheisery HD 280-13 a v porovnání s Portami je to při poslechu této hudby obrovský rozdíl. Právě proto Kossy prodávám kámošovi, co poslouchá hlavně taneční hudbu a kupuji si ty Grado SR60, jak píšu níže.

Souhlas - tyhle "sennky" umi daleko vic zabasovat. Na Kossy by bylo dobre pouzit nejakou "basovou" funkci signaloveho procesoru (pamatoval-li na to vyrobce), ja jsem si ale na jejich detailni a temer analyticky zvuk uz zvyknul. Pripojim-li je na vystup sveho receiveru (Pioneer VSX-D814) a narvu do hlavy napr. pana Vivaldiho (z disku DD), jsem odmenen prozitkem, ktery bych pral zazit vsem...

Na těch Sennheiserech je zase zajímavé, že dokážou jakoby zamaskovat nedokonalý zvuk nahrávky. Skoro všechno na nich zní líbivě. Člověk si pak pustí to samé na studiových monitorech a nevěří vlastím uším. Právě proto mi vůbec nepřijdou ty sluchátka jako studiová, protože zas tak přesná nejsou, ale na poslech hudby je to ideální.

Ja jsem mel (nez mi odesel levy menic) S. HD-595 (asi) - zvuk byl fantasticky (o nejakem "maskovani" ci "libivosti" nemohla byt rec!), ale potila se mi pod nima ouska ;-). Po trech letech jsem je vymenil zpet za obolos (vraceni penez). Zustal jsem verny Kossum, kde jen po cca dvou letech menim nausniky...

iAudio U2 vyhralo vela oceneni,ma ho kamoska a paci sa mi celkom..kebyze si mam kupit player teraz,asi by som si ho tiez vybral(mozno iPod,no neviem ako hra)..ja mam iAudio 5 a som spokojny..ale iAudio prehravace su podla mna dobre vsetky co sa tyka kvality zvuku(ale aj inych veci of course)

mif, janík: Pro tu U3 jsem se rozhodl hlavně kvůli toho, že je hodně chválený pro svou kvalitu zvuku a velmi silný výstup. Dokonce dva lidi psali, že jej v pohodě používají s 300 ohmovýma studiovýma sluchadlama. Ta baterka je drobná vada na kráse.

Fuente, Machy: Jasně. V tom testu myslím skončil na druhém místě.

kubik: Možná jsem tomu mobilu a přehrávačům trochu křivdil, protože jsem neměl pořádně naposlouchané ty Porty. Ale i tak to nebylo nic extra. Každopádně mně ty Kossy zvukově nesedí, prodávám je kámošovi, co poslouchá taneční hudbu, kde je zřejmě ocení. A z amazonu s přehrávačem pošťák přinese tyhle: http://www.amazon.com/Grado-60-SR60/dp/B0006DPMU4/s r=1-1/qid=1160924892/ref=pd_bbs_sr_1/103-9041482-15 08632?ie=UTF8&s=electronics 8-)