Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zjistím, jakou mám verzi Win8?

Nový HP Probook s legálním Win8 64b. Má nový Bios, takže nemá dole žádný štítek. Podpora HP mi tvrdila, že ProductKey si instalace najde v Biosu.

Pokud ve Win dám Počítač vlastnosti, vidím tam: Windows 8, 64bitový operační systém, procesor pro platformu x64.

Můžu tady spustit XP mod?

No vím, že je 64 bit. A nic víc.

Musím přiznat, že až během odpovědí na mou otázku jsem si našel, že MS změnil označení a Home, Home Premium a pod. už nejsou v módě.
Nicméně můj dotaz směřoval k tomu, že XP mod bylo možné nainstalovat na win7profi a lepším/dražším.

Win8 by měly být jen 4 varianty:

První tři verze se budou jmenovat Windows 8, Windows 8 Pro a Windows RT. Čtvrtá verze Enterprise je určena pro nové počítače, na nichž bude předinstalována.

Zdroj: http://technet.idnes.cz/microsoft-uvede-ctyri-verz e-windows-8-d87-/software.aspx?c=A120417_070625_so ftware_vse

Takže na nb HP bude asi předinstalovaná a víc se člověk nedozví.