Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přihlášení do XP a jeho obejití

Zdravím, chci se zeptat zda se dá obejít přihlášení u XP. Dostal jsem totiž ze školi starší PC (celeron 2,4GHZ 40 GB disk PATA deska Shuttle něco...) jenže problém je v tom že normálně XP nabootuje a pak máčknu kombinaci CTRL+ALT+DELETE a je tam přihlašovací okno ale neznám Heslo ani účet(jo a zkoušel jsem "zak a heslo 123 potom 12345"), proto se ptám zda se to da obejit nejakym lidskym zpusobem - nouzový režim mě odkáže na to samé. nevíte někdo co s tím?

Předem děkuji za pomoc!

Ked vies jaka v tom je zakl.doska (vypise to aj BIOS po zapnuti PC) tak ides na web vyrobcu tej zakl.dosky stiahnes si ovladace chipset, audio, LAN a spustis. Nehryzie to. Robi sa to logicky az po instalacii Win.
Potom si pozres jaka v tom je grafika a nainstalis aktualne pre grafiku. Jaka v tom je grafika alebo doska ukaze nap.r program SIW alebo everest home alebo 10 dalsich.

Dostal jsem totiž ze školi starší PC

To ti dali počítač s nainstalovanými Windows? S programy a nedejbože i daty? Z jakého kmene být školní ajťák? Hotentot?
Návodů na reset hesla u Win XP je plný net, stačí hledat, i tady.
Měli ti k tomu PC ještě přibalit učebnici ČJ, ale to podotýkám jen tak na okraj.

Pokud pořídili Windowsy v edici Select (což se dá u školy předpokládat), tak by počítač měl do světa putovat bez těchto Windowsů. Licence Select není narozdíl od licence OEM vázaná na počítač, ale na školu.

i kdybych tam měl win7 ultimate tak jsem natolik vychovanej že bych je odinstaloval. puvodně jsme si oba,já i učitel, mysleli, že tam není nic ale když jsem to zprovoznil doma tak jsem zjistil že tam jsou XP ale který fungujou jen na školní síti (chce to po mně uživatele a heslo uživatele) napoprvé jsem se zkusil přihlásit svým už. jménem a heslem co mám na škole nyní - samozřejmě to nešlo ale jde mi oto obejít toto přihlašování abych se dostal normálně do windows a chci zjistit zda tam jsou OEM verze OS - pak bych to narmálně přeinststaloval a kdyby ne tak bych se dále domluvil s učitelem.

Počítač bych chtěl na testování - učení se instalovat systémy, jejich bezpečnostní obcházení, bootování z externích medií apod.

Jestlize funguji pouze na skolni siti, tak to znamena, ze to PC bylo pravdepodobne v domene (takze tam musi byt PRO verze).
Tzn. nemusi mit zadny lokalni ucet a asi nemaji nastavene kesovani - jinak by ses mohl normalne prihlasit i doma po nejakou dobu.
Jestli tam jsou XP, tak v tom prihlasovacim dialogu jsou 2 radky, nebo 3 radky? (ten 3ti radek muze byt viditelny az po stisknuti tlacitka upresnit - myslim)..?
Kazdopadne by na te bedne mela byt nalepka (tak tam nainstaluj tu verzi, ktera je na te nalepce).

nic jen nevím který stáhnout a jak se instalují! nikdy jsem nic tak zásadního neistaloval na notebooku OEM verze takže to odpadlo, počítač co mám doma tak ten byl sestaven a nainstalován známým a tátův notebook je taky OEM záležitost - proto mám tento počítač a chci se naučit instalovat windows i linux a ovladače

Počítač bych chtěl na testování - učení se instalovat systémy, jejich bezpečnostní obcházení, bootování z externích medií apod.

Tak když se to chceš naučit,tak proč už nezačneš?Prostě se začni učit,když se to nepovede,něco nastuduješ a začneš znova.Disk se dá zformátovat třeba 1000x,to mu neškodí.Jinak se to nenaučíš.Když máš doma ještě jiný PC,NB a tátův NB,tak se k informacím a ovladačům na síti snad dostaneš.Na to,že jsi na intru ten nejchytřejší přes počítače,toho zatím moc nevíš,ale každý nějak začínal,tak se neboj zkoušet a učit.Jinak se divím Karlovi,že má tu trpělivost Ti furt vysvětlovat i základní věci.

Pokud není zaheslován BIOS a dá se bootovat z CD či Flash:
Stahni si a vypal Hirens Boot CD (nyní tuším je aktuální verze 15.2), nabootuj a někde v Passwords, nebo Security je prográmek na smazání hesel ze všech účtů. Nedávno 2x úspěšně odzkoušeno. CD pak nevyhazuj, je na něm spousta užitečného, co se ti může často hodit (třeba antiviry ;-D ).
Jinak ale doporučuji to co předřečníci. Nová instalace je jistota.