Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem USB vs. PS/2 (rychlost odezvy) - názory odborníků

Chtěl bych slyšet odborný názor.
Že odezva USB sběrnice na tom není příliš dobře v porovnání s jinými rozhraními je známá věc.
Pojednává o tom třeba článek tady:

radekhulan.cz/item/zmena-frekvence-usb-port u-pro-presnejsi-mys

(na autora článku jsem nucen dívat se přes prsty proto jsem nedoplnil http:// a ptám se tady)

Z tohoto důvodu si "profi-gameři" nepořizují myši na USB nebo jej "taktují".

Už jsem měl klávesnici DIN přes 10 let a tak jsem si koupil novou na rozhraní USB.
Občas si ale zahraji nějakou tu hru a proto mě zajímá zda právě toto nebyla má chybná volba v rozhraní.

Nebo ještě jinak:

Má klávesnice na USB horší odezvu než stejná na PS/2 ?

[mod]Doplněn výstižnější titulek (host)[/mod]

ono to je tak:

1. PS/2 standardně vzorkuje taky 100x za sekundu.
2. USB je relativně tupé rozhraní, tudíž jeho nepřiměřené zatěžování není zrovna vhodné.
3. Myši logitechu např. kupodivu v ovladačích VYŽADUJÍ pro použití vyšších rozlišení port USB

Standard USB je 125x za sekundu. U PS2 se v různých operačních systémech liší. Výchozí rychlost pro OS Win95-98 je 40Hz, pro WinME je to 60Hz a u Windows 2000 a Windows XP je rychlost měření standartně 100hz a lze nastavit na 200Hz.