Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nastavení routeru zyxel

Ahoj. Potřebuju poradit. Mám v routeru Zyxel P660HW zapojené 3 pc do lan1,2,4 a dva pc mají win7 a jeden xp. Ten s xp se mi nedaří zobrazit v nějaké domácí skupině, takže nemůžu sdílet soubory, a navíc v nastavení routeru lan/clientlist se vůbec nehlásí jako aktivní, tzn. ta žárovička by měla svítit zeleně, pokud je připojený pc. A to nemluvím ani o tom, že na routeru svítí kontrolka počítače, který není zapnutý. Mohl by mě někdo vrátit na zem? Díky

Ten s xp se mi nedaří zobrazit v nějaké domácí skupině, takže nemůžu sdílet soubory

xp nevede nezabezpečené svinstvo pro domácí čmuchaly, zvané domácí skupina.
normální je nastavit "pracovní síť".

nebo to nech být, a disk z xp prostě nasdílej zástupcem klasického "net use", viz:

net help use

připojení:

navíc v nastavení routeru lan/clientlist se vůbec nehlásí jako aktivní, tzn. ta žárovička by měla svítit zeleně, pokud je připojený pc

vyměň kabel. nebo zkontroluj v administraci routeru, že ten port je skutečně nastaven pro lan, ne pro iptv.

Zyxel P660HW

stejně jde o zastaralý géčkový router. pokud ho nechceš vyměnit, můžeš uvažovat o vypnutí jeho wifi a doplnění o novější alespoň lite-n router (ve switch režimu bez wan) - např. wr741nd.

No ta kontrolka fakt nesvítí, a jako lan/clientlist se nehlásí, dhcp nedostane, ale já mu ji přidělím ručně. Tím pádem pak pingnu router i web a internet prostě jde. Přes automaticky přidělit z dhcp to nejede. Jinak do toho clientlistu jsem to taky nabouchal ručně (přidal jsem tam ip, a mac adresu zařízení).

Jinak do toho clientlistu jsem to taky nabouchal ručně (přidal jsem tam ip, a mac adresu zařízení).

a k čemu? zřizuješ si tam úchylný mac filtr, aby to obtěžovalo jen tebe?

jinak to tipuju na klasiku: gigabitová karta v pc si nerozumí se 100mbit lan rozhraním routeru - a než se stihnou domluvit na rychlosti, dhcp routeru ji mezitím odmítne.
(se statickou ip to nedělá - jen tu ip nemáš volit z rozsahu adres, přidělovaných dhcp)
řešením je ve vlastnostech té síťovky změnit speed&duplex z "auto" na "100mbit/full duplex".

Čmuchalové jsme maximálně my všichni tady doma

ovšem. a proto je normální, že každý používá vlastní přihlášení, a hlavně se nepoužívá sdílení pro anonymní přihlášení (zjednodušené sdílení v xp nebo domácí skupina w7).

řešením je ve vlastnostech té síťovky změnit speed&duplex z "auto" na "100mbit/full duplex".

Prosím tě a kde toto nastavení najdu?
Mac filter mam na wifinu ale tohle je něco jiného. Měl jsem na mysli v záložce LAN kartu client list, kde ti router ukáže seznam počítačů a jejich mac a ip adres a jestli jsou připojený nebo odpojený.Dělal jsem to proto, že ten počítač router nechtěl vidět, tak jsem ho tam natvrdo vložil tlačítkem ADD- zadala se ip a mac a byl tam. Ale poté co se to přepojilo do té druhé síťovky v tom samém počítači se tam přidal sám, takže ok.
Přehodil jsem kabely v portech a koukal jsem na ten router, a už se ukazovalo vše správně, a ukazovalo to jen ty zařízení, která byla připojena. Jen u xpéčka to nevidělo název počítače. Takže už potřebuju poradit jen s věcí jedinou.

Počítače se navzájem vidí, jen xpéčko nelze pingnout a on sám taky nikoho nepingne. Měl jsem zakázaný firewall a nevím co dalšího musím udělat.

mac filter na wifi je úplně, ale úplně na nic - obtěžuje jen tebe. pokud wpa key nesděluješ sousedům na potkání, jako zabezpečení úplně stačí.

drátová síťovka používá nastavení speed & duplex. místo auto nastavit 100mbit full.

samozřejmě že stolní pc může mít klidně nastavenou statickou ip - mám to tak skoro u všech pc. vyplnit správně: ip + maska + brána + dns. necpat pc mezi adresy používané dhcp.
(když jsi v tom ručním nastavení, dns může být i normální, třeba google: 8.8.8.8 a 8.8.4.4, nebo opendns)

seznam clientů: to by měli být jen dhcp clienti, je logické že pc se statickou ip mezi nimi není.
pokud umožňuje ručně přidat záznam, půjde o statickou rezervaci vázanou na mac. to by ovšem router musel tu síťovku po zapnutí vidět a neřešit s ní 5 minut, jak má vlastně zapojený kabel a jakou rychlostí si budou posílat data.
že se s routerem vidí poznáš jednoduše: při dhcp si karta nesmí nastavit adresu 169.254.x.x, bez brány.

ping: zákaz firewallu nebo povolení výjimky pro protokol icmp. firewall odsahuje taky kdejaký "internet security" antivir.

bylo xpéčko v LAN1 již kolem 5-6 let

letitý krám, mohl dostat nějaké elektrošoky díky přepětí při bouřkách. nebo zdeformovaný kontakt konektoru nebo kabelu.
pokud by stolní pc potřebovaly rychle vyměňovat data mezi sebou a třeba nas diskem, zapojit je do gigabitového switche a ten fouknout do nějakého lan portu zyxelu, který ještě funguje.