Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno MS Outlook 2003 - různé adresa odesílatele pro složky

Je možné v MS Outlook složce přiřadit jinou adresu odesílatele ?
Např. jsem v složce PSPad, dám odpovědět a měl bych podpis, týkající se PSPadu, návratovou adresu, týkající se PSPadu....
Pokud budu ve složce firemní pošty, to samé by platilo pro firemní poštu.
Pokud budu ve složce nějaké e-mailové konference, nastavila by se opět jiná identita.

Tohle TheBat zvládal úplně s přehledem, bylo to naprosto intuitivní, nemusel jsem se o nic starat.
Bohužel jsem byl donucen přejít na MS Outlook a teď s tou obludou válčím.

Na žádné takové nastavení jsem bohužel nenarazil. Když jsi ve složce PSPad, tak adresa příjemce je např. support(zavináč)pspad.com, a když tedy klikneš na odpovědět, tak se použije tato jako adresa odesílatele. Takže by to snad nemusel být takový problém? Nebo máš ve složce s PSPadem zamíchané i jiné maily, např. firemní?

Jine maily tam samozrejme nemam. Ale chodi tam maily z konference, jsou tam i jine adresy nez support()...
Proste cely velky outlook je co se tyka moznosti nastaveni posty totalne na pytel.
Kde uvidim, ze se pouzila konkretni adresa ?
Jsi skutecne presvedceny, ze to prevezme adresu prijemce z mailu na ktery odpovidas ?

Jen se zeptám, používáš Outlook v režimu Internet Mail, tj. žádný Exchange? Mám dojem, že adresa odesílatele je vždy ta, která je nastavena v službách jako první, případně pokud máš více SMTP účtů, lze odeslat poštu skrze konkrétní účet volbou odeslat - přijmout.

Myslím že na složce kde to je nezáleží.

Já tady žádný Outlook v režimu Internet Mail nemám, všude Exchange, tam je to trochu jinak.

Exchange zatim nemam, takze pouze Internet Mail.
Mam zalozeny 3 ucty, nastaveny 3 podpisy a jak magor musi pri kazde odpovedi vybra spravny ucet a vlozit spravny podpis, protoze Outlook neni schopny pri zmene uctu vymenit i podpis (pokud bych je mel natvrdo prirazene)

Takze odpoved, kterou jsem bez jakehokoliv starani se o cokoliv mel v TheBat napsanou behem par sekund je v Outlooku klikani na 2 minuty (ted trosku prehanim). Ale znamena to kliknout na odpvedet, vymenit ucet, vlozit podpis a napsat odpoved.

A to jsem zatim udelal jen 3 identity, protoze konference diky tomu uz nestiham :-(

Jak jsem psal, Exchange server bude, ale stejne budu pres Outlook zpracovavat i jina POP3 ucty (soukromou postu) nez z Exchange. Pokud se ovsem nenastvu a pokorne neodprosim TheBata - uz k tomu nemam daleko, ale chtel jsem se 2 klientum vyhnout.
Jinak mas pravdu, neni to JEN mailovy klient, ale jako vsechno od M$ je to dotazene jen na pul.

Rekni mi, proc si a obluda neporadi s obycejnymi maily, to je prece brnkacka obsluhovat POP3 ucet, ve srovnani s tim, co vsechno umi.
Stacilo by mi obycejny filtr na serveru, nebo aspon pravidlo, ktere by po stazeni zpravu nesmazalo ze serveru. Tohle jsou podle meho nazoru uplne zakladni veci.

Mozna jsem dnes mimoradne nastvanej, protoze se mi na notebooku rozsypal MS SQL 2005 (opet jedny nadherne omalovanky z dilny M$) a stoji mi prace :-(

Tak to budeš asi opravdu vyděšený až zjistíš že Exchange není vlastně klasický mail server :-x

POP3 účty neobsluhuje pořádně asi proto, že jsou v Outlooku jen tak navíc, Outlook je klient Exchange a ten nemá jako primární způsob své distribuce POP3. X.400 a RPC je oč tu běží, ne POP3 ani IMAP.