Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno dva dhcp na dvoch lankach

dve dsl pripojenia. dva dsl routre dva lanky prepojene cez dsl routre. na oboch routroch bezi dhcp server. ako zabezpecit aby si pc z lan1 brali ip len od svojho dhcp a nie od toho druheho? pc posle dhcp request a kludne sa moze stat ze dojde k druhemu dhcp skor. potrebujem aby jeden pc (server) siel von dsl1 linkou a ostatne pc linkou c2. bez linuxu ale;o)

hm.. proč to děláš tak složitě?

Není jednodušší do serveru strčit 2 síťovky (pokud je už náhodou nemá) a jednu nechat jako výchozí i s default routou směrem na DSL1 a zastrčit do DSL1 routeru, druhou píchnout do LAN2 a ručně na ní nastavit IP adresu bez routy (anebo jí nastavit horší metriku aby nebyla použita) s IP rozsahem druhé LAN? Samozřejmě bys musel obě LANky oddělit.

hm vlastne teraz ma to napadlo. dhcp vypnem na dsl1 servru nastavim ip rucne a ostatne pc na lan2 budu posielat requesty. kedze na sieti bude len jeden dhcp tak von pojdu len dsl2. otazka je ci zvladne spominany vigor pridat dalsiu routovaciu tabulku a takto prepojit 2 lanky. ale snad hej ked to dokaze moje stare 3rocne smc.
inak ak by to niekto vedel naisto ulavilo by sa mi. ide o vigor 2600

erm. :-D

stále nechápu, proč to řešíš tak krkolomně. Když už vypneš jedno DHCP, tak na serveru nastavíš routu ručně směrem k DSL1 routeru a z DHCP serveru budeš všem ostatním přidělovat routu směrem k DSL2 routeru a samozřejmě jen musíš ohlídat aby ani DSL routery neměly stejnou IP adresu. Jediná nevýhoda je ta, že tam není jednoduchý failover.