Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PhysX na AMD

Dobrý den

mám dotaz možná je to úplná hloupost ale koupil jsem si hru Borderlands 2, které v nastaveních podporuje PhysX. Ovšem PhysX je přednostně dělaný na karty Nvidii a ja mám v počítači kartu AMD. Dočetl jsem se že PhysX by mělo běžet i na kartách AMD ale musí ho počítat procesor. Tak bych se chtěl zeptat kde je možné to nějak nastavit protože když hraji mam kolem 120-130 FPS a když dojde na nějáky boj tak to klesá až na 20 FPS. Mám dojem že takový pokles nebude zaviněný pouze grafickou kartou ale dělá v tom bordel ten PhysX.

Jestli je potřeba tak

Graficka karta: AMD Radeon HD 7950 Vapor-X OC edition 3GB
Procesor: Intel core i5 3570
RAM: 16GB

Můžeš, pokud máš desku s volným PCIe 16x slotem (nebo desku, kde je "otevřený" PCIe slot (tj. vzadu na konektoru je "místo" pro delší karty) s menším počtem linek než 16x), pořídit druhou kartu, stačí prakticky cokoli od GT240 nahoru. Následně nainstalovat nvidia drivery a patchnout je.

viz http://www.ngohq.com/graphic-cards/17706-hybrid-ph ysx-mod-v1-03-v1-05ff.html

samozřejmě s novějšími verzemi to fungovat nemusí..

tam problém není. spíše jde o to, že si to budeš muset "rozchodit" sám.

edit: tj. nainstalovat určité starší verze ovladačů geforce a physx a následně v nainstalovaných hrách nahradit nebo přejmenovat physx knihovny, pokud se tam nacházejí.

Tím v pohodě, jsem samozřejmě myslel na úrovni hratelnosti (30-40 fps) záleží samozřejmě na hře.
Propad fps byl většinou kolem poloviny, tz. bez PhysX 60fps, s 30fps. On ale napsal, že mu fps spadli ze 125 na 20 a to je divné.

no to jsem myslel počítal jsem s tím že FPS padne ze 120 třeba na 60-70 ale že by spadlo o 100 obrázků mě přijde divné a i když nastavím PhysX na střední propad není tak markantní ale propad je stalo na 40 fps co už je hranice hratelnosti u Borderlands 2

Tak zrovna tahle hra Borderlands 2,by měla být dobře optimalizovaná,něco máš špatně....

Pokud máte v počítači grafickou kartu AMD Radeon a akcelerované fyziky PhysX se děsíte, není k tomu žádný důvod. GPU akcelerované efekty lze v nastavení detailů snadno vypnout, případně je lze počítat přes procesor. Optimalizace pokročilých efektů PhysX pro počítání přes procesor je přitom na velmi dobré úrovni, s průměrně výkonným procesorem tak mohou pokročilé efekty PhysX nechat zapnuté i majitelé karet Radeon (viz testy procesorů).

http://pctuning.tyden.cz/multimedia/hry-a-zabava/2 5133-borderlands-2-krasna-komiksova-grafika-i-fyzi ka

Phyx u AMD grafickych karet?To je pro me novinka.
i kdyz amd Phyx primo nepodporuje i tak ho musis do PC nainstalovat.
Dokonce se da zapojit graficka karta NVIDIA z ATI dohromady, cim myslim ne crossfire nebo sli ale nvidi jenom na phyx.

Co stim ma spolecneho procesor?????:-D
Physx je soucasti GPU u kart NVIDA od 8 series,,,,,nevim co myslis tim (přelousknout procesor a né karta od ATI)????
Takze moje rada je vyuzij tu tvoji 9800gt zapoji ji do PCI mas-li misto a nastav si Physx na tu 9800gt;-)

To je jedno,že nevíš co myslím,stačí číst.
Spíš mě ted napadlo zda má tazatel ten PhysX-jako soft nainstalovanej.Předpokládám,že by měl být u hry samotné nebo je na Nvidia stránkách.

Jasne ja to chapu, ale dejme tomu v Bordelans 2, muzes stahnou patch na PhysX pres >CPU ale budes mit takovy sesup FPS ze se ta hra stane nehratelna.
To CPU ti nebude a nemuze delat praci za PhysX.Bohuzel