Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SW na vytisknutí formuláře do kterého se bude ručně psát

Potřeboval bych tip na nějaký sw, ve kterém bych dokázal udělat "papír s kolonkami" kde by se ručně vyplnilo např: jméno zákazníka, číslo zakázky a podobné údaje. Ve Wordu se mi to přes tabulky dělat nechce (a jinak to neumím).Hledal jsem to na slunečnici ale asi nevím správný název toho co hledám. Díky

FormFiller mi připadá pro tento účel (formulář pro ruční vyplňování) jako kanón na vrabce.
Udělal bych to v Excelu (nebo jeho alternativách).

FormFiller již bohužel není tak často doplňován o nové formuláře jako dříve. A navíc: tištěné předlohy (např. formuláře OSSZ) se často liší i o 2 mm (podle tiskáren nebo co :-?), proto je často problém novou várku tištěných tiskopisů do programu napasovat :-/

edit: aha... možná myslíš "ručně" jako že se to v tom softu doplní ručně, to pak jo. Mě první napadlo, že ty formuláře budou vytištěné a někdo pak bude kolonky vyplňovat průpiskou :-D

FF není zas tak levný... :-|

Tak to já bych vzal ještě větší kanon: Delphi. Na form bych si nastrkal komponenty: Labely a Text,Mema a pak bych si to vytiskl form1.print; a bylo by to ;-)