Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalace W7 na freedos?

Ahoj chtěl bych si zakoupit tento NB
http://www.czc.cz/nb-lenovo-ideapad-z500-15-6-i5-3 210m-4gb-1tb-gt645-dos-bila/120109/produkt

Odpovídá všem mým požadavkům jen nemá Windows...chci se tedy zeptat:

Instaluje se tam windows klasicky?vlezu do biosu dám bootovat z DVD jako nr.1 vložím dvd a restartuju?
Freebios se přemaže Windows-ama a je to?

Jinak asi tam dám W7 neoriginální na circa měsíc bude to problém?:/
Originály má u sebe kolega který je na služebce na ještě circa 3 týdny.

Instaluje se tam windows klasicky?vlezu do biosu dám bootovat z DVD jako nr.1 vložím dvd a restartuju?

ano

Tak snad se daji na netu najit i ciste instalacky Windows 7 a 30dni mas na ozkouseni, aktivovat to muzes klidne az 30 den.

No jasný ale momentálně nemám pc na to abych si to stáhnul a vypálil/dal na usb jsem teď jen na tabletu...a když už budu mít po ruce možnost nainstalovat to rovnou z DVD tak proč to vypalovat znova?:)...jen se ptám jestli nebude nějaký problém nějaký zablokování pc apod :-|

Podívej, není důležitý původ instalačního média, ale původ licence. Pokud sis licenci legálně zakoupil (k tomuto počítači a jenom k němu), nemáš se čeho obávat, i když by instalační médium bylo použito třeba tisíc krát. Pokud uvažuješ o použití ukradené licence, tak nemáš v této Poradně co pohledávat, alespoň ne s tímto dotazem - pirátské záležitosti jsou zde zakázány.

ja to chapu tak, ze legalni koupenou licenci nema u sebe a nema ani originalni (jedno jestli fyzicke nebo iso obraz) instalacku. Ma jen nejakou piratskou, do ktere uz byl pridan nejaky ten crack, teda vysledek muze byt, ze na kdyz to z toho nainstaluje, tak mu to muze fungovat klidne i rok, ale taky to muze byt zablokovano pri prvni aktualizaci. K tomu jeste prichazi ten problem, ze kdyz by mel original instalacku, tak proste ma narok na 30 dni na vyzkouseni. U piratske se mu muze stat, ze to dneska nainstaluje a zejtra mu to oznami, ze ma pravdepodobne nelegalni verzi a jestli do konce dne nezada legalni licencni cislo, tak ze uz se neprihlasi. :-D Stejne tak je mozne, ze ta piratska instalacka vubec zlegalizovat nepujde a bude to muset preinstalovat.

---

Poradit se tady ale neda, bud si holt kup legalni licenci a necekej na kolegu nebo si stahni originalni instalacku a mas 30 dni na vyzkouseni nebo holt pouzij tu piratskou a az se vrati kolega s legalni licenci a instalackou, tak to preinstalujes.