Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SDRAM do IBM 300GL

Ahoj. Mám problém. Chtěl jsem si rozšířit RAKky ve starém PC IBM300GL model 6275-H50. Koupil jsem si starší, prý funkční, RAMky. Původní je IBM SDRAM 64/100 (8Mx64) nové 2 kusy Transcend
128/100 (/4/8/16x64/72) a nejedou mi, hlásí mi to chybu RAM. A vzhledem k tomu, že tomu nijak zvlášť nerozumím, chtěl jsem se zeptat jestli jsem kopil dobré typy a nebo u těch starších Ramek je třeba něco víc specifikovat??? Dokonce jsem si je fotnul, i problém co mi píše bios atd. Kdyby mi chtěl někdo poradit může i na mejla robatko33@seznam.cz Děkuji všem

[mod]Upraveny titulok (MM..)[/mod]

Hladaj podla toho "FRU" cisla, mas ho tam aj uvedene pri tych pamatiach, napr. pri 128kach. To je tusim objednacie cislo dielov pre IBMka.
Ty si tam mal povodne 01K1147 (ta povodna 64MB), pozrel by som sa na 01K1148 to by mohlo byt 128MB, napr. googlom hladat 01K1148 cena, alebo 01K1138 cena...
Zas necakaj nic lacne to su original diely IBM.

Neviem zhlavy preco ti nebere tie tvoje nove moduly, to mas nejake noname ktovie co za nezmysly maju v SPD chipe, a BIOS to nepochopi, alebo maju organizaciu chipov ktoru chipset nevie. Mozes este skusit dat do BIOSu defaulty a save&exit, ak nepomoze kup nejake original IBMky, alebo to PC vyhod a kup nieco modernejsie...

Dal jsem defaulty a save a už to nepíše vhybu RAM. Ale hodí mi to modrou obrazovku a stručně ***STOP :0.000000A5 ACPI Bios tohoto systému není zcela kompatibilní se standartem ACPI. Pomůže mi nahrání novšího BIOSU?
Jinak asi ty originál RAMKY :i:

Mal si si predtym pozriet co tam je nastavene ak to nevies sam spravne nastavit.
Predpokladam ze bolo predtym vypnute ACPI v BIOSe, alebo prestavene nieco ja nemozem vediet co ked na to nevidim.
Ak zozenies na ten PC (ale presne na ten) na strankach IBM novsi BIOS tak mozes skusit flashnut, mozu potom nabehnut aj tie nove ramky spravne (alebo uz potom nenabehne nic :-D)

P.S. ak ti uz nepise chybu RAM tak si ale aj tak otestuj napr. disketou www.memtest86.com a z www.goldmemory.cz, bude to nejaku hodinu trvat, nesmu tam byt chyby.
Skus najprv len jeden novy modul.