Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaké Windows zakoupit?

Dobrý večer,chci se zeptat mám tu již zakoupený NB bohužel byl s Windows 8 a potřebuji koupit W7 vím že OEM koupit nemohu tak se chci které mohu normálně koupit aby tam bylo DVD a license key?

Zajimalo by me, jestli tohle omezeni v Cechach plati pro koupi, nebo provozovani OEM licence. Nevis o tom vic?

Jde o to, ze v Nemecku je podle jednoho soudniho sporu (viz dole) prodej a provozovani OEM bez hardware legalni, takze vznika zajimava situace - pokud si koupim OEM v Nemecku, nainstaluju v Nemecku na notebook a prijedu s nim do Cech, tak se z legalniho OS stane prejetim hranice nelegalni? :)

Mit Urteil des Bundesgerichtshofs vom 7. Juli 2001I ZR 244/97 wurde der Verkauf von OEM-Versionen - sogenannte endbundelte Software, um die es sich hier handelt - ohne zugehörige Hardware erlaubt. Sie dürfen diese Lizenz auf jedem Rechner installieren und benutzen.

No je mi jasné že je to nelegální a nejsem z toho nadšený ale může on si nainstalovat tu licenci na ''svůj druhý notebook''?

Jinak přímo na stránkách školy má že mu po konci studia zůstane jen nebude moci aktualizovat apod.
Zároveň tam je že při odůvodněných důvodech (?:D) může získat další klíč...ale nevím zda kdyby řekl ''koupil jsem si druhý pc'' tak jestli by to stačilo...

chápu že to není legální cesta ale lepší než warez...

Jinak mě to štve jelikož mám origo W XP,Vista,Office a teď i 8 a jen osmičky jsou na ****

Já koukám že na těch stránkách školy je
''...Toto číslo se pak chová jako std. licenční číslo, tzn. produkt je možno aktivovat a používat. Upozornění: toto číslo je unikátní, každý student má své a je dohledatelné (eviduje se komu bylo toto číslo přiděleno). Zároveň se toto číslo chová jako std. licenční číslo a není jej tedy možné používat mnohonásobně a na několik hw instalací současně!!''

To je bráne jako že ''nemůže''-''nesmí'' ale jde to?
Či že to opravdu nejde a nepustí ho to?nevíte?

Jinak děkuji za odpovědi.

no ono z právního hlediska pokud se to nesmí, tak to nejde,,o funkčnost nejde. On si může zažádat třeba o deste lic. cisel, pokud to zduvodni. No jak presne je to s cislama u win7 nevim, ale myslim, ze víckrát pouzit nepujde. Tkze muj tip je ten, ze na to jedno číslo mu pujde jen jedna instalace. Z právního hlediska je to jen v tom, ze to číslo ukradl on, ne vy. Z funkčního myslim ze to nepujde. Ale jelikož je to součast me práce, nechci se dostat do nejakeho pravniho rozporu kdy nabadam nebo radim k obejiti pravnich zavazků daných smlouvou (jak mezi skolou a MS, tak mezi sškolou a studentem)

Dobrá děkuji a ještě jak jsem psal níže

''Tak sem se psal kamaráda...odpověděl mi to co vy tady.

''nejde to'' ale když si to nainstaluje na druhý pc tak se prakticky nic neděje...
(ale chtěl bych se tomu vyhnout přece jen ofiko je to 1 licence=1pc)

ALE
On má přímo dotaz ,on může mít i W8 ,když si stáhne to ISO W8 ,dá mu to jiný klíč nebo bude muset použít ten co využívá na W7?Jestli jen na W7 a W8 jiný klíč

On by si tam totiž dal W8 a na ''druhý pc'' by si dal ty 7...''

Čili pokud by měla W8 svoji licenci a W7 také tak by vlastně stále platilo 1l icence=1 pc.
jen by to byl ''jeho'' druhý nb který bych já měl ''půjčený''...

ano, to je to obejiti. Pokud je to jeho druhé PC které mate vy pujcene, muze to tam nahrat, ale asi by pak tezko dokazoval (kdyby nahodou) ze to pouziva pro studijni ucely. Ale pokud by jste oba chteli win7 , on potřebuje dva klice, na jeden to nepujde. Dva klice nejspis dostane, ale vlastne jen pro svoje druhé pc nikoliv na další sireni. To ze by bylo druhé pc jeho ale vy by jste ho pouzival je prave ta pravni klicka. Otazka samozrejme je, jestli mu druhy klic vydaji (zalezi na spravcich). (nekde daji klicu třeba deset, nekde druhy dat nechteji). To ze ma klic na win7 i win8 , to znamena ze ma dva ruzne klice. Ale ani jeden nesmí nikomu dat.

Tak sem se psal kamaráda...odpověděl mi to co vy tady.

''nejde to'' ale když si to nainstaluje na druhý pc tak se prakticky nic neděje...

ALE
On má přímo dotaz ,on může mít i W8 ,když si stáhne to ISO dá mu to jiný klíč nebo bude muset použít ten co využívá na W7?

On by si tam totiž dal W8 a na ''druhý pc'' by si dal ty 7...

Z pohledu licenčního jsou OEM Windows 8 předinstalované na koupeném počítači (notebooku) NEPŘENOSITELNÉ na jakýkoliv jiný stroj.
Co se týče downgrade z Windows 8, tak ten je možný jen z Windows 8 pro a to na Windows 7 Professional nebo Windows Vista Business. Downgrade neplatí pro Windows 8 získané upgradem, ale pouze pro nové licence Windows 8 OEM.
Pokud na licenční podmínky prdíš, tak si můžeš stáhnout a nainstalovat co chceš, ale ta koupená licence ti pak bude pochopitelně k ničemu, stejně jako štítek a ProductKey na něm.

Když máš štěstí, můžeš u servisu dostat zadarmo i OEM CD. Já u svého notebooku, který jsem dal po roce používání do servisu dostal i CD s Win7 Pro, které tam zřejmě nechal technik. Původně byl notebook bez systému a vůbec nechápu proč mi tam ten systém dávali i když byl můj HDD na 200% zničený se všemi daty. :-D