Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem W2k a výměna základní desky

Zdravím,
chtěl bych si v PC vyměnit základní desku a všechno ostatní, pokud možno ponechat. Třeba CDRW, DVDRAM a hlavně starej hadr s w2k instalací. Předpokládám, že w2k na nové desce pojede, drivery pro ni a w2k na netu jsou.
Nepletu se?
Díky za info... :-p

MB ASRock P4Dual-915GL + Intel Celeron D 2,53GHz BOX
Dual-915GL.htm

Socket 478 for Intel P4 processor Intel 915GL chipset
Supports FSB800MHz processor, Prescott Ready and H-T Technology
Supports DDR400 and Dual Channel Technology
Hybrid Booster - ASRock Safe Overclocking Technology
Int. Intel Media Accelerator Graphic Engine (H/W DirectX 9.0 support),
ASRock AGI Express and AGI8X interface to adopt both PCI Express and AGP Display card.
Surround Display: Up to 5 monitors display capability
4 ports of SerialATA 1.5Gb/s
7.1channel Audio, 10/100 PCI Ethernet LAN
ASRock 8CH I/O: 4 ready-to-use USB2.0 ports

Je to mozne, ono dost zalezi na tech deskach (chipset, radic IDE atd.). Moje zkusenost ze servisu, kde vymeny desek byly na dennim poradku je takova, jakou jsem uvedl. V kazdem pripade zase instalace neni tan narocna operace, aby se v zajmu jistoty bezproblemoveho provozu nevyplatila.

Pokud měníš desky, jejichž řadič je stejný, nebo ze stejné vývojové větve (např. IDE intel za IDE intel), neměl by s tím být žádný problém.

V případě, že měníš železo zásadněji, je třeba opřed výměnou nastavit ovladače IDE na standardní Microsoftí (tedy pokud v nové desce bude disk takto připojen - tj. v "standardním" IDE řadiči na IRQ14 nebo 15 -, neboť takto nelze "odrbat" různé přídavné nebo SATA řadiče)

ja nevim, ale mě po změně 166Mhz->1,6Ghz( jiná deska a všechno( naběhli W2000 uplně normálně (sice to furt chtělo něco instalovat - ale nic jsem nemusel odebírat předtim)

A neodvolám :)). Mám to na noťasu a startuje to díky této "nádheře" zhruba 7. minut.
Ten start W2000 je zoufalost. A to nemluvím o programech, které vyžadují dokonce XP SP2.
Nové technologie obsahují XP v sobě a není třeba zoufale laborovat s různými zařízeními a jejich ovladači kdesi z netu.
Kdo si na P4 instaluje W2000 je sám proti sobě.