Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Velikost HD videa

Ahoj měl bych dotaz.

Jak dlouhé je možno natočit video na paměťovou kartu o velikosti 8GB při kvalitě natáčení HD?

Přemýšlím o koupi karty ale zase aby to nebylo pak málo.

U Panasonicu na střední nastavení kvality (HG) nahraju na 8GB asi sto minut. Ale jak už tu psali, mělo by se ti to zobrazovat na displeji (resp. stav se současnou kartou, není to nesnadné dopočítat pro jinou kapacitu).

Jedná se o foťák používám ho občas k natáčení na různých seminářích. Ano na displeji mi to zobrazuje kolik můžu natočit, ale problém je v tom, že mi dovolí natáčet maximálně 29 min v kuse, takže nemám představu kolik se tam vejde celkem.

Natoč tak patnáct minut videa v defaultním nastavení (tak jak běžně natáčíš) a pak se koukni, jak velký je výsledný soubor. Podle toho se už dá dopočítat, kolik se vejde na 8GB (a i jinou) kartu.
V případě mnoha kratičkých videí se asi celkově vejde méně, než u mála dlouhých videí, ale rozdíl bude zanedbatelný.