Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký mobil...?

Zdravím,
v dnešních mobilech se neorientuju a potřeboval bych pro mámu mobil v cenovém rozmezí (1)2-3 tisíce. Hlavním požadavkem je co nejlepší fotoaparát a jednoduché uživatelské prostředí bez zbytečností vzhledem k věkové kategorii. Podle Heureky v této cenové kategorii vychází nejlépe Sony Xperia Tipo viz. http://mobilni-telefony.heureka.cz/sony-xperia-tip o/

Pokud se tu najde nějaká dobrá duše, budu rád. Předem díky.

Android a "jednoduché prostředí?" :-D Tyhle krabice se blbě ovládají mně, natož starším lidem.

Rodičům jsem koupil co nejjednodušší mobil, tj. v té době nějaká Nokia 112 (podstatné byly velké bukvy na displeji). Známému v podobném věku pak Asha 202, protože chtěl fotit momentky. A už jen kombinace klávesnice/dotykáč mu dělala problém, protože byl zvyklý po displeji různě dávat prsty.

Koupit staršímu člověku dotykáč, to chce s ním nejprve vyzkoušet, zda mu to bude vyhovovat, tím spíše, pokud je to neergonomický android.

Já ji dostal zadarmo, rok starou od kolegy v práci.Už mu s tím krámem došla trpělivost a chtěl ji vyhodit do koše.

Ale já reaguju na původní dotaz.Pro staršího člověka jsou nějaké vysouváky, dotykáče a podobné vymoženosti úplně k ničemu.Jim stačí klasika, napsat SMS, zvednout hovor. Tím nechci nijak technickou zdatnost tazatelovy maminky.

Moji mámě jsem před pár lety dal 6310i, má ho dodnes a je na něj zvyklá.Když sem ji podal na prohlídnutí fotek z dovolené moji Xperii P, koukala na ni jak tele, po pár úspěšných spadnutí do hlavního menu mi ho vrátila zpět, že s tím prostě neumí.A že je maminka technicky zdatná, i satelit si přeladí a mikrovlnku zapne :-):-):-)

Díky za reakce. Sama vlastně neví, co chce, vůbec se v tom nevyzná, pochopitelně. Doposud měla 3410, která ji přestává sloužit a tak prostě potřebuje něco novýho, co by mělo i foťák a přístup na internet, kde by mohla na mail atp...otázkou zůstává, zda se jí koukat po nějakým "dotykáči" nebo by stačilo něco o level vyššího oproti té 3410, což jso třeba ty Cčka. U nich si ale kladu otázku, zda se vůbec něco takovýho vyplatí a není lepší přihodit litra a mít třeba tu Xperii...

Kupuješ mobil sobě, nebo mámě?
Vem ji do prodejny, ať si osahá dotykáč a jestli by ho chtěla.A pokud se v mobilech nevyzná, veř tomu, že přechodem na android ji moc nepomůžeš.Bude do toho chvilku klovat a přestane ji to bavit.
Prohlížeč a emailového klienta má i ta blbuvzdorná C1.

Ale to záleží jen na tobě.

No máma přítelkyně taky nic podobnýho v životě neviděla a když dostala Galaxy Ace, tak se na něm během krátký doby sama naučila a nemůže si ho vynachválit. V obchodě se s tím během chvíle zacházet nenaučí, na to je potřeba víc času, takže mi to příjde bezpředmětný ji tam tahat...

Měl bych tedy otázku ohledně internetovýho prohlížeče. Jak moc je horší prohlížení v mobilu s pevnou klávesnicí oproti dotykáči?

precetl jsem si tu diskuzi a ono je taky dulezite kolik mamce je let, rekl bych ze obecne s dotykacema maji problem lidi nad 65 (samozrejme jsou vyjimky). Jinak ale za malo penez hodne muziky neudelas. Predevsim ten fotak proste u levnejch smartphonu kvalitni neni a musel bys hodne pritlacit na financich, pokud by si chtel neco pouzitelneho. Plati to samozrejme i o te Sony Xperia Tipo, coz je na foceni nouzovka. Na kvalitni fotak na smartphonu to chce minimalne 6.000,- pravdepodbne jeste o chlup vic, neznam momentalni ceny.
Jinak ale vyberu rozumim, vymenil jsem svy mamce za dosluhujici Nokii 3320 svuj smartphone jeste s WM6.5 Samsung Omnia II, ktery ma naprosto famozni fotak (na mobil) a mamka je s nim velmi spokojena a prave foceni vyuzije velmi casto.

Kdepak, mámě je kolem 50 (je to smutný, ale kdo si ty roky má pamatovat :) ). Je mi jasný, že s mobilem do 3 tisíc svět nespasím, ale její požadavek byl mobil kolem 2 tisíc a Xperia Tipo je nejen podle mě dobrá volba, kterou není moc co zkazit. Zase se musí brát v potaz to, že doposud měla 3410, takže z Tipa bude hotová, mobil se jí líbí.

Tak jako vstupni mobil do sveta Androidu muze byt, jenom ten pozadavek na fotak proste nevidim uplne optimalni. Proc ne ten kamaradcin Galaxy Ace, respektive Galaxy Ace Plus nebo Galaxy Ace 2. Pravda je to drazsi, ale zase uz je to kvalitou trochu jinde.

Předloni jsem koupil ženě Samsung S5610

Rozměry: 119 × 50 × 12,9 mm
Hmotnost: 91 gramů
UMTS
HSDPA 7,2 Mbps
GSM/EDGE
Displej: TFT; QVGA; 262 tisíc barev; 2,4 palce
Fotoaparát: 5 Mpix; autofokus; blesk; makro režim
Nahrávání videa: QVGA
Hudební přehrávač
Video přehrávač
FM rádio s RDS
Audio konektor 3,5 mm (A2DP)
Bluetooth 3.0
USB 2.0
Vestavěná paměť: 108 MB
Paměťové karty: microSDHC (až 16 GB)
Exchange ActiveSync
Facebook
MySpace
Twitter
IM
Baterie: Li-Ion 1000 mAh
Výdrž na příjmu: GSM 960 h/3G 680 h
Hovorový čas: GSM 15,1 h/3G 5,1 h

[http://pc.poradna.net/file/view/13342-samsung-heur   eka-png]

Fotí docela slušně
http://prcekiveta.rajce.idnes.cz/Sobotka_2012/#sob otka-2012--084.jpg

Nekupuj mámě dotykáč.

Tak ten jsem schrastil tatíkovi za 100 a zaboha nemůžu přijít na to že když mu přijde SMS tak ho to pořád pípáním upozorňuje dokaď to nepotvrdí kde se to vypíná.Vypnul jsem tam co se dalo a pořád to pípá ca po 2min..Možná vzít nějakej podobnej ,ale Nokia nebo Sony Eri tenhle je nic moc všeobecně.

Přesně na ten jsme taky koukali, když jsem ho objevil, myslel jsem si, že jsem našel to pravý, ale nakonec jsme od něho upustili s tím, že rozdíl v ceně oproti Xperii je jen pár stovek. Navíc absence wi-fi by mohla být časem na škodu. Každopádně foťák super a obecně výkon předběhl cenu si myslím...

Kráťo, jak dobře u toho Samsungu funguje bluetooth? Už mi dosluhuje K550i a ten hodně často používám na net ve spojení s klasickým PDA nebo s netbookem. Před časem jsem si S5610 vyhledával a lidi psali o problémech při párování a o padání spojení.

Další věc, java programy. Doinstalovali jste nějaké? Šlo to?