Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Excel - makro

Ahojte,
nebudu zdržovat, tudíž krátce.
Mám dílčí excelovské soubory označené jako Vzorek 1-3.xlsx. V každém z nich je na daném listu v dané buňce jeden parametr (ten je vždy umístěn na stejném místě v každém sešitě). Velice by mi pomohlo, kdyby mi tady někdo napsal konkrétní makro, které by kopírovalo data z označených "zažlutěných" buněk ze sešitů Vzorek 1-3.xlsx do jednoho sešitu Master.xlsx (zase do vyznačených žlutých oblastí).
S makry skoro neumím, takže prosím polopatisticky.
Všechny výše zmíněné excelovské soubory jsou zararované v příloze.

Moc děkuji!

Sub LoadData()
    Dim aRange As Range
    Dim aIndex As Integer
    Dim aOpened As Boolean
    Dim aFilename As String
    Dim aWorkbook As Workbook

    Set aRange = Range("C3:E5")
    For aIndex = 1 To aRange.Rows.Count
        aFilename = "Vzorek " & aIndex & ".xlsx"
        On Error Resume Next
        Set aWorkbook = Workbooks(aFilename)
        On Error GoTo 0
        If aWorkbook Is Nothing Then
            Set aWorkbook = Workbooks.Open(ThisWorkbook.Path & "\" & aFilename)
            aOpened = True
        End If
        aRange.Cells(aIndex, 1).Value = aWorkbook.Worksheets("Povrch").Range("B5")
        aRange.Cells(aIndex, 2).Value = aWorkbook.Worksheets("Objem").Range("C5")
        aRange.Cells(aIndex, 3).Value = aWorkbook.Worksheets("Poloměr").Range("D5")
        If aOpened Then
            aWorkbook.Close False
            aOpened = False
        End If
        Set aWorkbook = Nothing
    Next aIndex
End Sub

Lose, moc děkuju, funguje to - neuvěřitelné! :-)

Mě ještě napadlo...v případě, že by se ve složce kromě výše zmíněných souborů Vzorek 1-3.xlsx nacházely třeba soubory A.xlsx nebo Materiál.xlsx - dal by se ten kod ještě nějak vylepšit, aby to tahalo i data z nich?? V podstatě by stačilo, aby to tahalo data ze všech xlsx souborů ve složce (samozřejmě krom toho MASTERu). Umístění kopírovaných buňěk v těchto sešitech samozřejmě zůstává stejné.

Dobrý den,
já bych potřeboval obdobné makro, s tím rozdílem že by vyhledávalo určité xlsx soubory v různých adresářích a obsah listu každého z nich by překopírovalo do nového souboru na jeden list pod sebe (hlavičky a sloupce jsou stejné, pouze se mění data a počty řádků).
Př. vybrat data ze souborů beh* v adresářích
c:\kurzy\20140201\beh1.xlsx
c:\kurzy\20140202\beh2.xlsx
c:\kurzy\20140203\beh3.xlsx a vložit do nového souboru c:\kurzy\2014_02\prehled.xlsx

Umiestni tento VBS skript do adresára a spusti:

Set app = CreateObject("Excel.Application")
Set fso = CreateObject("Scripting.FileSystemObject")

path = fso.GetAbsolutePathName(".")
Set folder = fso.GetFolder(path)
For Each file In folder.Files
    If LCase(fso.GetExtensionName(file.Name)) = "xlsx" Then
        Set wb = app.Workbooks.Open(path & "/" & file.Name)
        name = wb.Worksheets(1).Range("A47").Value
        wb.Close
        Set wb = Nothing
        If file.Name <> name & ".xlsx" Then
            file.Name = name & ".xlsx"
        End If
Next
app.Quit

Set app = Nothing
Set fso = Nothing