Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak se bránit před virem "policie zablokovala..."?

Tak jsem tu zas, neboť ta svině mi dnes opět napadla PC. Vylepšeno tím, že šlo o jinou mutaci, tahle byla komlet anglicky a myslím tam nebyla zmínka o ČR. Předchozí zkušenost: http://pc.poradna.net/q/view/987040-virus-policie- cr-a-neprivilegovany-ucet

Používám Operu, oemezený účet; nemám žádný SW ani HW řešení bezpečnosti (možná firewall ve Win7, vlastně ani nevím). Od minulého napadení jsem nic neřešil, jen jsem PC vyléčil (RogueKiller).
Teď jsem pro jistotu aktualizoval flashplayer na aktuální verzi z webu Adobe.

Otázka zní: jak se účinně chránit před tímto a podobným svinstvem?

Pavel

kmochna

Pletes se, tohle umi spousta programu, ktery vy tady nejenze neznate, ale taky je zavrhujete. Napriklad balik od Kaspersky atd. Clovek pak dela klik a klik a klik a nemusi se ucit nic o systemu. Staci mu, kdyz pouze vi, ze mu tento zakaz k necemu bude. V programu to najde velice jendoduse.

blahopřeji, každá konkurence pro můj systém je přínosem.

nuže k vádi mezi pážaty: pokud budu nalogován na lenochovi jako root, budu mít přístup ke všemu? systém dá přirozenou přednost adminovi, než k boot driveru? já root budu řídit systém, a to se všemi důsledky s tím spojenými?

no snažím se radkovi viz. výš, vysvětlit rozdíl mezi běžným účtem a adminským- bože, ten mě nasral. jsem zrozenec býka, takže to muselo jít ven.:-D on je zastánce admina a něčeho co tě chrání- typicky aplikace pod systémem- což logicky vůči systému nebude fungovat.

ja v tomhle radkovi rozumim, vzdyt jeste nedavno te system Windows primo vyzyval, abys pracoval jako admin, ani Windows Update pres IE nefungoval v XP v user uctu, ani v user uctu s prihlasenim se k IE jako admin, bylo treba se zalogovat jako admin. Spousta aplikaci tretich stran taky jako user nechodila (treba vypalovani). Kdyby bylo logovani se k admin uctu v defaultu zakazano a povolit by to slo jen pres prikazovy radek nebo nejakou spesl aplikaci typu msconfig, ktera neni v nabidce Start, tak by se ruzni radkove ani k adminu nalogovat nedokazali.

nicméně, pořád tu zůstává spor o tom, že kdo jede na adminovi, tak přebírá zodpovědnost za celý pc včetně antiviru- účet správce systém dokáže řídit a ovlivňovat, včetně jeho spuštěných aplikací.
klidně ať si uživatel vyreje na magnetku admin logon a dá si to na ledničku, když bude pod omezeným.

jiste, ale ty jses zvlastni pripad. ;-)

Kolik lidi tiskne z DOS aplikaci? 0,00000nic % uzivatelu PC.
Kolik lidi pouziva profesni software, ktery je "Windows only" (rozumej nerozchodis ho ani pres Wine)? 0,00000nic % uzivatelu PC.
Kolik lidi hraje stovky nainstalovanych her? o neco vic nez 0,00000nic % uzivatelu PC. (Temer vsechny DX9 hry rozchodis pres Wine, nebehaji jen DX10/11, tech moc neni, nerikam ale, ze hraci nemohou pouzivat Win7, napriklad pri dnesnim vykonu PC si dokazu predstavit mit nainstalovane Win7 na hry a tvuj profesni software + ve Virtualboxu spoustet Ubuntu na internet a zbytek cinnosti, tim sice nezamezis moznemu pruniku do PC na 100%, ale na 99% ano.)

Mít Linux, abych 99% aplikací a her musel spouštět ve Wine je IMHO nesmysl.

Proc? Uvedom si, ze lidi, kteri maji stovky nainstalovanych her moc neni a par her si lehce pres to Wine spustis, ono se to dela pres PlayOnLinux, coz je takovej pomocnik na Wine a ta instalace je jednoducha, o tri kliknuti slozitejsi nez instalace samotne hry pod Windows. Ja ale netvrdim, ze pro vylozene hrace je vhodny linux, porad je tam ten problem se spoustenim DX10/11 her, takze Windows potrebujes. Ten linux ve Virtualboxu zkus, melo by to slapat. (Ja mam na hernim PC s Windows 7 vmware a Ubuntu zapinam vlastne jako aplikaci, da se lehce prechazet z virtualniho systemu do normalniho, pres vmware tools, teda i treba CTRL+C, CTRL+V.