Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problémy s wi-fi

Dobrý večer.

Mám poslední dobou velké problémy s internetem. Hlavně na mobilu, ale občas i na pc. Stane se, že na Samsungu galaxy s2 koukám na net a najednou z ničeho nic se zane objevovat Bad gateway, pak DNS neodpovídá a server nenalezen. Prostě chybové hlášky různých typů. Na routru mám nastaven filtr asi na 5 nebo 6 mac adres. Dva počátače, dva mobily a jednu tiskárnu. Takže nikdo jiný se nepřipojí. Prímární adresu DNS mám nastavenou na 8.8.8.8 a sekundární dns, gateway, submask a ip jsou samé nuly.
Nevíte kde je problém? Mimochodem problém zaznamenávám hlavně při koukání se na online TV saskoo49. Koukám a najednou se stream zasekne, při čemž se stanou všechny stránky nedostupnými. Po vypnutí a zapnutí wi-fi na mobilu, vše zase funguje ale zhruba jen na dvě minuty.

Díky za případnou pomoc.

samozřejmě. Nenapadlo tě, že tvou MAC adresu si nastavil nějaký "kolemjdoucí"? Pak může dojít k tebou popisovaným stavům.

Obecně platí:

1. šifrovat komunikaci alespoň WPA-TKIP (tedy už žádný WEP, který je stejně "bezpečný" jako srandazabezpečení pomocí filtru MAC adres)
2. šifrovací heslo minimálně 8 znaků a NESLOVNÍKOVÉ

EDIT: doufám, že ti je známo, že MAC adresa se do měnit, že to není "něco" do síťovky navždy a neměnitelně zapsaného.. https://www.google.cz/search?q=how+to+change+mac+a ddress

Nenapadlo tě, že tvou MAC adresu si nastavil nějaký "kolemjdoucí"?

Pořád tady ten MAC filtr všichni kritizujete ale já se ptám, jak si jí ten "kolemjdoucí" zjistí? Pokud se mu podaří "uhodnout" heslo k WiFi, tak se připojí, ale stále nezná heslo pro přístup do administrace routeru - AP aby si tu rezervovanou - povolenou MAC adresu zjistil. Musel by tedy odposlouchávat síťový provoz, které MAC se připujují a tu MAC si vytáhnout z něj. Prostě je to další překážka na kterou nemusí každý "kolemjdoucí" stačit. Pokud se mýlím, tak mne opravte.:-) Pokud bude mít fůru času, tak se mu to třeba podaří, ale kdo by to běžně dělal.

Já vím, že na to stačí příslušný program ale každý to jistě nezvládne (už jen podle dotazů zde):-) tak se ptám, proč to tak kritizujete? Stejně jako géčkové routery. Někomu prostě géčkový router na připojení jednoho staršího notebooku stačí a nemá cenu ho měnit. Jedno i druhé mám i já i přesto, že o tom něco vím.

Asi takhle:
- pokud tam není šifrování, tak je to jenom malinká překážka, kterou dokáže obejít většina lidí
- pokud tam je šifrování a útočník ho dokáže prolomit, tak nějaký odposlech MAC už zvládne levou zadní

Takže ani v jednom případě si nepomůžeme. Naopak to přináší problémy s tím, že musíme do administrace pokaždé, když chceme připojit nové zařízení.

Naopak to přináší problémy s tím, že musíme do administrace pokaždé, když chceme připojit nové zařízení.

To za problém nepovažuji. Takže to zakončíme asi tak, že to funguje jako pomocné zabezpečení které někdo stále dokola zbytečně kritizuje přesto, že svoji funkci v rámci možností plní a ničemu nepřekáží ... krom toho připojení dalšího zařízení které jistě každý provádí "několikrát denně". :-) Mac filtr se může hodit například v tomto případě: "lama soused - hele, Novákovi mají wifinu (SSID Novakovi), jak že se to jmenuje ten jejich psí miláček ... (heslo do wifi))xxxxxxxx - hurá, jsem tam ...he, mamino, ono to stejně nejde" (soused lama končí) :-) Jen mne zajímalo, co tady některým na tom MAC filtru tak vadí.

ten filtr mac adres funguje jen pro wifi připojení - proto mě zajímalo, jestli se tiskárna taky připojuje přes pomalé wifi (a zabírá pásmo notebookům). pokud je přes kabel, cpeš ji tam zbytečně.
čím víc filtrovacích pravidel si nacpeš do routeru s malým výkonem, tím horší propustnost čekej.
předpokládám, že si nepleteš mac filtr pro wifi a statickou rezervaci ip v dhcp podle mac.

sekundární dns, gateway, submask a ip jsou samé nuly.

sekundární dns vyplň taky (není poznat, jestli se tvůj popis týká routeru nebo mobilu), ostatní předpokládám že znamená dhcp.

Dva počátače, dva mobily...
Po vypnutí a zapnutí wi-fi na mobilu, vše zase funguje

problém je s jediným mobilem? se všemi? ty pc jsou přes kabel (proč potom mají vyplněný mac filtr?) nebo taky zbytečně zabírají géčkové pásmo?