Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Internet - Z ničeho nic hrůza s připojením

Zdravím, V příloze je schéma mého internetového připojení (Velmi amatérské schéma) .. Můj PC je ten nahoře.. Většinou ste mi psali že nemá signál šanci projít skrz strop a několik zdí.. Ale to tady neřeším.. I když je o patro níž a na druhé straně internet běžel uplně krásně .. jen málokdy spadl.. Ale cca před týdne nám tu ve vsi 2x problikla elektrika a od té doby internet neustále padá. Při stahování rychlost nejde nad 30kb/s a málo které soubory se dotáhnou.. Nevím si rady, ale myslím že na to má vliv ten výpadek.. Mám 54Mb/s příjmací kartu a hlásí mi 18mb/s a vynikající signál..

Problém s nedoléhajícím signálem je vyřešen :D .. Pan Karel mi doporušil vyměnit anténu na routeru za 5dBi, tak jsem objendal 8dBi..

jsem po letech klikl na .bmp obrázek, dokonce v práci. asi v extrémně dobrém rozmaru.

přijímač má teda kolik db anténu?

Mám 54Mb/s příjmací kartu

aha, usb krám, to není moc dobré.

výpadkem elektriky (přepětím při poruše) se mohl poškodit napájecí adaptér routeru.
zkus vyměnit. napětí, výkon, polarita - znáš to.

1) lidi vidí jen rychlost připojení/stahování.
nedojde jim, že když chcou doma sdílet data, že reálná rychlost wifi-g nestojí za moc, nedej bill když se o ni dělí více ntb (někdy i tiskárna).

2) kdyby to byl usb dzindzig, jeho anténa má zisk 0-0.5 db - a to je bída.

ad pc dole: potřeboval bys návštěvu s notebukem, co by se dole připojila k wifi a pak kabelem - pokaždé by zkontrolovala rychlost.

12db ti tu nemohl nikdo doporučit - to jsou v interiéru vyhozené peníze. rostou odrazy a signál je potom nekvalitní.
normální je postarat se, aby na obou koncích (router - tvoje síťovka) byla 5db anténa. ve tvém horním patře si můžeš dát směrovou anténu, dělají se tuším od 6db.
kdo chce riskovat nejistý výsledek, může laborovat s 8db, ale díky odrazům podstatné zlepšení nehrozí.
a nahrazovat to ještě všesměrovou anténou 12db ... jako kdyby hrách na stěnu házel. že jsem se vůbec unavoval něco odepisovat.