Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Wifi síť v panelovém domě. WNR612

Dobrý den. Mám problém s wifi routerem (zprovoznit jej) typu WNR612 od NETGEAR. Udělal jsem toto:
1.zapojil router do elektriky
2.zapojil internet do routeru
3.zapojil do routeru kabel, který jsem následně zapojil do PC
....
Ale když mám jít na internet a napsat IP adresu tak to nenajde spojeni.

Co jsem udělal spatně?? Můžete mi poradit??
V návodu se píše, že mám vypnout modem, ale my jsme v paneláku, takže modem nemáme.
Prosím o radu.

Je to tolko nejasnosti, ze zacnem od zaciatku (citaj pozorne a vsetko vyvrat, alebo potvrd).

Mas pripojenie od (neznameho) providera, ktory Ti poskytuje pripojenie: "Ten kabel vede ze zdi"
Teraz si si dokupil wifi router WNR612 od NETGEAR (predpokladam, ze novy a nebol konfigurovany na inej sieti, inak treba "reset").

Od providera mas udaje o pripojeni (ake, su tieto spravne?):
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Adresa IP . . . . . . . . . . . . : 192.168.22.2
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.0.0
Výchozí brána . . . . . . . . . . : 192.168.22.1
Servery DNS . . . . . . . . . . . : 193.179.143.3

Ked su spravne, tak mas od providera pridelenu jednu IP-adresu (bez DHCP).
To znamena, ze bez routra mozes pripojit do siete LEN jedno zariadenie

Teda zjistil jsem že po udělání všech kroků mi jde internet v mobilu ale na PC nikoli. Jakto??

Ked mas WNR612 zapojeny ako switch, tak je to normalne - LEN jedno zariadenie.

Kubajsak, 04.04.2013 21:21 : Musíš ho nastavit jen jako switch!

Riesenie je pouzivat WNR612 ako router (nie switch), to znamena privodny kabel "ze zdi" musis zapojit do WAN portu routra (mozno znaceny ako Internet) a PC do LAN portu.

Zapni router (napajanie) a prepoj kabel LEN z portu LAN do PC (na WAN, zatial nic).
Vymaz v ovladaci sietovej karty (zbytocne) "Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti 2"

Zadaj do prikazoveho riadku prehladaca IP-adresu 192.168.1.1
Meno je : admin , heslo je : password
Na WAN strane routra zadaj udaje od providera.

Tak ještě jednou pro mongolíky:

Ze zdi kabel do WAN routeru
Z routelu (LAN) do pc
V PC nastavíš přidělování IP adresy z DHCP (návod na win7 je tady: ip-win7.pdf
pro XP: http://www.starnet.cz/download/NastaveniIPadresXP. pdf )
Až ti router přidelí adrssu, tak pomocí IPconfig zjistíš adresu brány. Tu napíšeš do prohlížeče a zadáš jméno / heslo a dostaneš se do nastavení routeru
V nastavení WAN routeru zadáš pevnou IP
Adresa IP . . . . . . . . . . . . : 192.168.22.2
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.0.0
Výchozí brána . . . . . . . . . . : 192.168.22.1
Servery DNS . . . . . . . . . . . : 193.179.143.3

a ještě nastav klonování MAC adresy.

To je vše.

Už to mám

Microsoft Windows XP [Verze 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\Documents and Settings\Rodina>ipconfig/all

Konfigurace protokolu IP systému Windows

Název hostitele . . . . . . . . . : stanice-b75f338
Primární přípona DNS. . . . . . . :
Typ uzlu . . . . . . . . . . . . : neznámý
Povoleno směrování IP . . . . . . : Ano
WINS Proxy povoleno . . . . . . . : Ne

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : NVIDIA nForce 10/100/1000 Mbps Ether
net
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-1D-60-21-F7-11
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Adresa IP . . . . . . . . . . . . : 192.168.1.1
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Adresa IP . . . . . . . . . . . . : 192.168.22.2
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.252
Výchozí brána . . . . . . . . . . : 192.168.22.1
Servery DNS . . . . . . . . . . . : 193.179.143.3

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti 2:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Hamachi Network Interface
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 7A-79-19-66-C2-2C
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
Automatická konfigurace povolena : Ne
Adresa IP . . . . . . . . . . . . : 25.102.194.44
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.0.0.0
Výchozí brána . . . . . . . . . . :
Server DHCP . . . . . . . . . . . : 25.0.0.1
Zapůjčeno . . . . . . . . . . . . : 5. dubna 2013 13:58:37
Zápůjčka vyprší . . . . . . . . . : 5. dubna 2013 14:02:52

C:\Documents and Settings\Rodina>

Apphlam : bez problemov Ti poradim. Ale Ty si musis uvedomit, ze my Ti do pocitaca nevidime, takze sme odkazani na Tvoje odpovede.

citaj pozorne a vsetko vyvrat, alebo potvrd

Nestalo sa. Su teda udaje providera o pripojeni spravne? Z niecoho musim vychadzat, ked chcem poradit.

nebyl konfigurovaný a dotaz jako resetovat route

Ked nebol kofigurovany pre inu siet, reset netreba. Ale ked si sa v menu vyblaznil, tak je vzadu maly otvor pre spendlik, alebo kancelarsku spinku na reset do tovarenskeho natavenia.
Ale vobec neviem (citam trikrat) ci si sa do menu routre (webove rozhranie) vobec dostal?

I když udělám vše dle rad nejde.

Kto nejde, kam nejde a co si "udelal"?

Nic v zlom, ale taketo odpovede nevedu k rieseniu.
1. Dostal si sa do weboveho rozhrania routra?
2. Nastavil si parametre na WAN , ktore mas od providera?
3. Zapisal si ich (potvrdil) a restartoval router?
4. Na strane LAN si povolil DHCP?
Mozno je to na Teba moc, ale inak sa to neda. Bud uplne konkretne odpovede, alebo znaly kamarat (vestit zatial neviem).

Tak to to asi nepojde:

1. Dostal si sa do weboveho rozhrania routra?

1. Ne nejde to.

2. Nastavil si parametre na WAN , ktore mas od providera?

2. Ano

3. Zapisal si ich (potvrdil) a restartoval router?

3. Ano

Neklam, ides sam proti sebe. Ked sa nevies dostat do weboveho rozhrania routra, tak nemozes v routry nastavit parametre na WAN od providera (dalej nekomentujem).

Klud, kazdy raz zacinal. Ty mas (asi) problem, ze ked mas zadat IP-adresu, tak vobec netusis kam.
Musis rozlisovat, co sa zadava do routra (WAN port) a ako sa konfiguruje sietovka v PC.

Ked naozaj si sa nedostal do weboveho rozhrania routra WNR612, tak si "v cerne dire". Ale aky mas problem navstivit konfiguraciu WNR612, tak napis preco?

Zadaj do prikazoveho riadku prehladaca IP-adresu 192.168.1.1
Meno je : admin , heslo je : password

tak mi prosím řekněte co dělám špatně nebo napište přesný postup

1. zapojit router
2. zapojit internet do WAN portu v routeru
3. zapojit kabel do LAN portu v routeru a do PC
4. dát automaticky získat IP ze serveru DHCP
5. jít na internet a dát tam IP nebo www.routerlogin.net

protože ke konci když to nejde tak jsem jak muzicek v cerne dire s baterkou hledajici pojistky

Apphlam: ten Tvoj problem je tak jednoduchy, ze uz neni co napisat (len kopirujeme, co tu uz bolo).
Ale zle citas, zadat IP-adresu do WAN rozhrania routra je upne ine ako do ovldaca sietovky.

Zapni router (napajanie) a prepoj kabel LEN z portu LAN do PC (na WAN, zatial nic).

Zadaj do prikazoveho riadku prehladaca IP-adresu 192.168.1.1
Meno je : admin , heslo je : password

Napis, ci uz si konecne v kofiguracii routra.

Ked ano, tak na WAN strane routra zadaj udaje, ktore mas od providera.

P.S. len nepis, neda sa, nejde ... ale pis presne, aky je problem.
Neboj sa zvladnes to.