Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jakou grafickou kartu poridit synovi?

Jeste poprosim o jednu dulezitou radu.
Nevim si s tim rady,jelikoz nejsem zadny PC expert.Slibila jsem synovi uz k Vanocum koupit novou grafickou kartu,protoze na te soucasne nemuze hrat ty lepsi hry a seka se mu to.Nemam nikoho,kdo by mi mohl poradit jakou mam koupit,abych neporidila spatnou a nevyhodila penize oknem.
Muzete mi prosim poradit tady???

Parametry synova PC:

Intel Celeron Dual-Core E3200 2.4GHz,1MB,800MHz,socket 775,BOX
MSI G31M3-F,s.775,iG31,VGA,FSB1333,PCIE,GLAN,S-ATAII,m -ATX
SAMSUNG 320GB HD322HJ\7200\16MB\SATA300
SAMSUNG DVD-+R\-+RW\RAM SH-S223B SATA,cerna,bulk
KINGMAX RAM DDR2 2GB 240pin PC6400 800MHz (chip Kingmax)
CHIEFTEC zdroj ANP-355A12 355W,akt.PFC,12cm fan

Tak snad je to vse co k tomu potrebujete vedet a jeste jednou ti
dekuji.Monika

má celkem slabé CPU, takže max nějakou HD6670 GDDR5, teď tam má co za grafiku? jestli má vůbec novější smysl.

ta základovka má VGA výstup, takže pokud to jede na nějakou integrovanou (která je dost slabá), tak by bylo dobré koupit aspoň tohle: http://www.czc.cz/sapphire-hd-6670-1gb-gddr5-vga-l ite/95298/produkt?q-c-0-f_2027481=sAMD&q-category- id=9ht0msjf58gnva96n24a7t1057&q-c-2-f_2027483=sRad eon+HD+6670&q-c-1-f_2027481=sATI oproti integrované je určitě výkonnější (jinak co máš teď za grafiku zjistíš např. programem GPU-Z).

Karle vynimocne nemas tak celkom pravdu a pouzil si nespravne prirovnanie.
LED je len jeden z druhov z diod, kdezto CPU je procesor (aj ked aj tu mozeme polemizovat, ze je to pc procesor a nie napriklad graficky, cize je to tiez "druh" procesora).
Proste napisat LED dioda nie je az taka blbost, pretoze okrem LED diod pozname napriklad stablizacne, usmernovacie a pod.
Mas pravdu v tom, ze LED = light emitting diode, ale nie kazdy musi vediet, co ta skratka znamena preto nie je na skodu dodat to slovko dioda.

Nie je, FPS je frame per second a ine FPS ako za sekundu nie je.
Diod je viacero druhov a jeden z nich ma skratku LED. Displejov je tiez viacero druhov a jeden z nich je LCD displej. Je uplne prirodzene, ze dooplnime informaciu o druhu displeja slovickom displej alebo informaciu o druhu diody slovom dioda.
Je neprirodzene hovorit FPS za sekundu, pretoze tam nie je ziadna alternativa ako pri diodach alebo LCD a ten nas dodatok za sekundu nic nespresnuje..
A pritom napriklad pri procesore je to celkom vhodne procesor je napriklad aj v grafike, takze ak niekto povie GPU procesor nespravi z mojho pohladu ziadnu chybu, proste len definoval blizsie o akom procesore hovori. Ak porovnavam vykon GPU a CPU kludne mozem povedat, ze som porovnaval vykon CPU a GPU procesora cim upresnim informaciu pre ludi neznalych skratiek.

Dovolím si malý restart:

Osobně bych nejprve pořídil tu HD7750 DDR5 (stačí nejlevnější model). Myslím, že i to bude pro jinocha dostatečné, hry půjdou spustit. Pokud by to FAKT MOC trhalo, tak je možné pořídit lepší bazarový CPU, ale s tím bych už celkem váhal, protože je to "oživování mrtvoly". Ta grafika by měla jít použít i do dalšího PC, procesor bude ale limitován na totálně zastaralou platformu 775, která je už víc než 2 roky "mrtvá" (až umře deska, bude problém sehnat rozumnou náhradu). A navíc "zbude" starý CPU, který si budeš moci vystavit akorát tak do vitrínky..