Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Flashování BIOSu

Dobrý den,chtěl bych aktualizovat BIOS na nejnovější verzi 17.14 ZDE-http://www.msi.com/product/mb/760GM-P23--FX-.html# /?div=BIOS moje aktuální verze co mám v pc je 17.3 takže je to dost zastaralé.Vede mě k tomu nemožnost hrání některých her a následný restart pc při jejich spuštění.Na různých fórech jsem se dočetl, že tato chyba je u těch co mají procesor řady FX a základovou desku od MSI a případná aktualizace BIOSu by to měla vyřešit.Nejdříve jsem to chtěl provést pomoci utility Live update přes Windows, že je to snadné a jednoduché, jenže potom jsem se dozvěděl, že to mnoha lidem zničilo pc a že je to ta nejhorší varianta.Mě osobně se zamlouvá varianta pomoci M-FLASH přímo v prostředí Biosu.Chtěl bych poradit od někoho kdo s tím má zkušenosti, zda mám správnou verzi Biosu (někde jsem četl, že špatně vybraná verze se nemusí snést s procesorem) a jak nejlépe a přesně postupovat.Moc děkuji.

PARAMETRY PC:
Windows 7 64Bit
Základová deska: MSI MS-7641
Grafická karta: Nvidia GeForce GT 430
Procesor: AMD FX-4100 Quad-Core

ano, flashovani biosu pres Windows neni uplne dobry napad.
Najit si na strankach vyrobce presny typ zakladni desky kterou mas vcetne revize, pokud jich ma ten typ desky vic a postupovat podle pokynu, ktere jsou na strankach spolu s novym biosem prilozeny.

A uplne najzakladnejsia vec precitaj si presny typ dosky priamo na doske, nepouzivaj nejake programy. Hlavne to -P23 na konci ze ci sedi ci to neni nejake P neco ine.

(ak nechces rozoberat PC mozes najprv skusit pozret uvodne vypisy BIOSu po zapnuti/restarte zvycajne tam je tiez presny typ dosky resp. BIOSu uvedeny)