Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem win 7 64 bitová verze

nenávidím win7, narozdíl od XP se i v nich hrozně špatně pracuje.
potřebuji zvětšit RAM pamět ale klasická 32 bitová verze zvládá jen do 3,5 GIGA a já potřebuji 8 giga. 64 bitovou verzi mi však odmítají prodat! všechno to jsou jenom OEM verze prodavatelné jenom k dalšímu počítači.
myslíte že win 7 Ultimate 64 bit je lepší než klasický win7 64bit?
nechybí Ultimate nějaké funkce?
nainstaloval bych si XP 64 bit, ty podporují až 12 giga ram ale jsou jenom v angličtině, nikdy nebyly na češtinu převedeny.

Ultimate jsou nejvyšší edicí...
Tvé nenávisti k Win7 se dost divím. V normální práci nevidím rozdíl (a když, tak ve prospěch Win7). Na druhé straně je pravdou, že na Win7 jsem si, co by osoba starší, musel dost dlouho zvykat - asi tak půl dne.

Já se spíš divím, proč tu OEM verzi někdo nechce prodat. Co když je ten kupující sám garážník a dodá někomu jinýmu hotovou sestavu a chybí mu operační systém? Hlavní nevýhodou OEM je především nepřenositelnost, tak nechápu, proč to nejde prodat samostatně. Alza má OEM verze v nabídce. Pokud by nešly samostatně prodat, proč by to tam měli? To by se pak nesmělo prodávat s jednotlivýma komponentama, ale jedině s celým počítačem.

Pokud řekneš že stavíš počítače nebo že si stavíš sám nový počítač není důvod Ti OEM neprodat. To je každého věc co si s tím udělá, prodejce by ti mohl vyvsětlit k čemu je OEM a když ji budeš chtít jeho blbost že neprodá.Prodá jinej.

Nechápu, proč platit za částečně legální systém. Pokud chci, zaplatím a mám OS se 100% platnou licencí. Pokud nechci, upirátím. Ale zaplatit za OS a mít v podstatě nelegální systém mi přijde jako blbost. Pravděpodobnost, že by to někdy někdo kontroloval je samozřejmě mizivá, ale jde o princip..

U pirátěnýho systému nemáš nikdy jistotu, že to nemá zadní dvířka. U koupenýho se to z hlediska aktivace a updatů tváří legálně a především funkčně. Nesrovnalosti jsou jen v dokladech, pokud by se v tom někdo vrtal.
Já jsem si s novým PC koupil OEM licenci. Krom bedny, jinak pajšl byl kompletně novej. Ale bez bedny to není legální systém, protože nebyla na faktuře. Jenže co kdybych si case vyrobil ze dřeva, tudíž není důvod ji kupovat. Mám pak legální Windows z hlediska licenční smlouvy, nebo ne?

Samozřejmě.

Tato OEM licence je určena pro „Sestavovatele systémů“ a po instalaci se stává součástí počítače, přičemž nemůže být převedena na jiný počítač. V případě nákupu musíte splňovat podmínky programu Microsoft OEM System Builder, která je vytištěna na obalu produktu. Tyto podmínky přijímáte otevřením balení. Produkt dále můžete zakoupit společně s novým počítačem nebo s následujícími komponenty, které tvoří funkční počítač (základní deska, procesor, operační paměť, pevný disk a skříň počítače včetně zdroje napájení). OEM produkt a počítač nebo komponenty musí být uvedeny na společném nákupním dokladu. OEM produkt není určen k samostatnému prodeji pro účely legalizace. Pro legalizaci systému Windows jsou určeny produkty Get Genuine Kit (GGK) a Get Genuine Windows Agreement (GGWA).

Možnost koupě OEM licence:

OEM licenci je možné prodávat POUZE s novým PC (notebookem) a to buď předinstalovanou, nebo samostatně .

V případě, že firma nebo fyzická osoba si bude PC sestavovat samostatně, je možné prodat OEM licenci společně alespoň s pěti základními komponentami, které tvoří systém. Jedná se o těchto pět komponent

Základní deska

Procesor

Operační paměť

Pevný disk

Počítačová skříň se zdrojem napájení

Jakékoli prodej s jinými komponenty, jako je např. myš, klávesnice apod, budou považovány jako neplatné

Platí, že OEM licence musí být na jedné faktuře minimálně s těmito pěti komponenty.

Charakteristicka tohoto licenčního programu:

• Trvalé licence, které je možné využívat bez časového omezení

• Nepřenositelnost OEM softwaru (Licence zůstává po celou dobu užívání produktu vázána na počítač, na který byla prvotně nainstalována. V případě výměny hardwaru nebo poškození či likvidace počítače, dochází k zániku licence.)

• Pořizovací cena licence je nižší než při jiných formách nákupu.

Technická podpora

Technickou podporu k produktům OEM zajišťuje zákazníkovi výhradně dodavatel kompletně sestaveného počítače, případně ten, kdo instaluje software OEM do počítače (neplatí pro Microsoft Office 2007). Všichni dodavatelé a prodejci OEM softwaru jsou v tomto směru vázáni smlouvou, kterou akceptují při rozbalení OEM produktů. Nově poskytuje podporu společnost Microsoft u systému Microsoft Office 2007 a to do 90 dnů od prvního zavolání na Zákaznické Centrum.

Ja toto

V případě nákupu musíte splňovat podmínky programu Microsoft OEM System Builder, která je vytištěna na obalu produktu. Tyto podmínky přijímáte otevřením balení. Produkt dále můžete zakoupit společně s novým počítačem

chapem takto: bud splnas podmienky programu OEM System Builder, alebo to musis kupit spolu s PC. Nemusia byt splnene obe sucasne. Otazka je kto splna podmienky system bulder, ja som to nikdy necital na tom baleni :-D Ale myslim ze MS tam ide hlavne o to aby kazdy zakaznik dostal adekvatnu podporu, a tu si teda fakt mozem poskytovat sam (podporu od MS som uz zazil a to nevies ci sa mas popucit od smiecho alebo si to hodit :D)

Prosím když mám krabicovku Win XP 32bit a štítek z krabice nalepený na skříni svého počítače a chtěl bych přeinstalovat Win Xp 32bit na jiném počítači tím mým CD s tím, že potom opíši to heslo ze štítku nalepeným na tom druhém PC je to legální nebo je to nelegální? Děkuji a pardon že to píši sem.