Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem formát disku u notebooku Acer

Dobrý den,
prosím o radu, jak provést úplný format disku u notebooku ACER 1363 Aspire.Po zádání v Biosu, aby butoval z CD neustále nabíha Win,nebo docílím toho, že se systém opravuje z pevného disku. Prosím o podrobnou radu, jak provést úplný formát a přeinstalaci systému. Děkuji.

S notebooky Acer (co vím) chodí "Recovery CD", nikoliv "standardní" XP instalační CD. Neprovádí se tedy formát, ale obnova z CD (zapnout notebook, vložit "System CD", stisknout F12 a vybrat jako bootovací medium disk CD). Dále podle instrukcí na obrazovce. Tím se provede obnova do stavu při zakoupení.
Pokud jde opravdu o formát disku a přeinstalaci systému, nelze k němu použít ta "Recovery CD" - jedině instalační CD s Windows XP.

Teď si nejsem zcela jist, zda jedno z těch dvou CD není bootovací - tuším, že by mělo být. Prohlédni to, co je na nich z vrchu natištěno. Na jednom by mělo být tuším "System CD" a na druhém "Bootable". (je to tam někde v závorce, poblíž středu CD)
Každopádně pokud není - buď kontaktovat Acer, příp. prodejce.

Systém se obnoví z pevného disku - t.j.do stavu při zakoupení NB.

Ufff, ale o to přece jde ne? Proč formát, když stačí obnova?
Asi tak: když jsi zakoupil notebook, bylo těm nainstalovaným XP 0 dnů. Teď jsou zaplácány a jsou jim 2 roky. Když spustíš obnovu z těch CD, tak se i bez formátování dostaneš do stavu, kdy bude těm XP opět 0 dnů (jde také o to, jakou zvolíš možnost obnovy - jsou tam tuším 2, doporučuji "úplnou obnovu" - v tom případě si ten proces obnovy sám disk zformátuje).

On kolega Hradec asi patří k oné sortě lidí, která si myslí, že při formátování se dějí s diskem nějaké tajemné magické obřady (uvažují asi o voodoo), které s povrchem udělají věci v jiných programech nevídané. Přitom ani "tvrdé" formátování nesmaže pořádně data.