Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Levny router wifi

Zdar,
vim, ze se to tu zminuje casto i ja jsem se na to uz kdysi ptal, nicmene tentokrat se chci zeptat, jake nejlevnejsi zarizeni byste doporucili.

Router
-aspon 2x LAN
-wifi (nemusi byt zadny extremni signal, idealni projit jednou stenou, pokud to bude mit dobry signal jen v obyvaku, nebude to vadit)
-integrovany firewall
-IPv6 (pokud neobsahuje, aby slo pripadne nahrat open-wrt nebo dd-wrt, teda aby to bylo podporovano)
-cena do 1.000Kc (muze byt i mirne vyssi, ale 1.500,- uz je moc)

zatim mam vybrano tohle: TP-LINK TL-WR941ND

-nevyhoda je, ze jen nektere revize podporuje dd-wrt, musel bych zjistit pred nakupem. Jak je na tom ten router co se tyka kvality?

Jine napady?

aktuálně jsem koupil dvě 4.22, které s DD-WRT fungují.

Bohužel obě mi chcíply, první při upgrade na DD-WRT, druhá pro jistotu ani nekvikla hned po vytažení z krabice. Reklamovaná je OK a funguje (což mohou potvrdit poradňáci od "zběhlíka".) :-)

Takže pokud "trefíš" dobrý kus, bude to OK, je ale třeba počítat s tím, že to asi (vzhledem k ceně) moc netestují a je možné, že si koupíš krabičku, která bude chtít reklamaci.

Nakonec jsem zakoupil wifi router Linksys E2500, ma to i podporu pro IPv6, ma to wifi na 2,4GHz i na 5GHz. Stoji to pouhych 1500,- takze na to co to umi je to docela levne.
Vcera jsem to zapojil, vcelku me potesilo prehledne udelane administracni rozhrani. Snad jedinna vada, ze defaultni ip adresu do administrace + heslo jsem si musel najit na webu, v manualu nebylo.
Prekvapila me sila signalu wifi, kdy v pohode pres dve panelakovy zdi byl signal dostupny presto, ze router nema externi antenu, jen zabudovanou v tele.
Ted uplne nedokazu rici co mam za router ja, myslim, ze je to Netgear WNDR3600, coz je zarizeni o tisicovku drazsi, parametry obdobne a pres dve panelakovy zdi signal temer nemam. Ted uz jen aby bylo pripojeni stabilni a router nepadal, ale to se uvidi az po nejake dobe provozu, problemy v tomto smeru u vyrobku od Cisca nepredpokladam. Nakonec i s Netgearem mam tu zkusenost, ze pokud svuj 30Mbit poradne zatizim, tak padne modem od UPC, Netgear nikoli.