Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Úvaha: Server na micro-ATX, mini-ITX (Socket AM2)

Ahoj, chtěl bych si teoreticky udělat menší domácí server. Velikost je asi priorita a chtěl bych vědět jak by se to dalo udělat. Mám doma (resp. u babičky) staré PC které se stále používá, ale když ještě funguje, mohl bych využít jeho CPU a disk, je asi z roku 2006. Chtěl bych doporučit všechno kromě toho samotného CPU. Popravdě je tohle téma v podstatě zbytečné, ale chci vědět jestli tohle není hovadina a jestli to je nějak proveditelné v malém.

CPU které bych chtěl použít je AMD Athlon 64 X2 4000+ na starém socketu AM2.

Otázka jak už bylo řečeno je, jestli to vůbec jde a jaká by musel být velikost, popřípadě i hlučnost.

Ano, server se mi líbí, a za tu cenu je opravdu dobrý, no nevím jak to s tou Javou bude, rozdíl mezi Atomem bude asi minimální. Je tedy možné nějak rozumě rozjet takovéto dedicated a jiné servery? Nějak bych to asi musel vyzkoušet, no jako řešení by to bylo skvělé. Jelikož bych tam dal asi jenom jeden disk a obešel bych se bez CD mechaniky tak jsem čekal něco trochu menšího.

Chtěl bych ulehčit svému sračkoidnímu notebooku. Jelikož mám statickou IP přístupnou všem dokonce zdarma tak většinou zakládám servery na různé hry. Abych si pomohl, tak by mě zajímalo kolik by to asi stálo koupit si nějaký PC který bych používal jako server. Šlo mi o to, že bych měl třeba celý den půštěné Apache, Ventrilo či TeamSpeak a kdyby na to došlo tak bych se připojil přes VNC na ten server který by byl zalezlý někde ve skříňce nebo stál na stole a spustil nějaký ten herní server. Jelikož nemám peníze tak se o to zajímám jenom v teoretické rovině. Časem někdy bych si ho mohl pořídit. Protože mám v tom jednom starém PC Athlon X2, napdalo mě jej využít, W7 na něm běží svižně. PC byl v době skládání (2006) Vista ready, jsou v něm 2x1GB DDR2 RAMky ADATA a dále 1x320GB HDD a 1x20GB HDD. Sice jsou to staré komponenty, ale minimálně se dají nějak prodat v bazaru nejhorších komponent světa.

Haló, problém není v tom, jestli to bude fungovat, ono to fungovat bude a zkoušet kolik to vydrží teď nemám možnost už z důvodu chybějící RAM, což sice není tak akutní, ale důležité. Potřeboval bych zjistit nějakou case a zdroj, díval jsem se na Lian-Li, case sice pěkné ale USB 3.0 což na bazarové (nebo nepoužité) desce se socketem AM2 asi těžko najdu.

Základovka: MSI Fuzzy RS690T
Zdroj: Seasonic SS-300TFX 80+ bronze F3
Case (bohužel): asi Eurocase mini-ITX WT-02
Chladič CPU: Cooler Master Standart DK9-7E52A-0L-GP (80mm, zatím hledám kolik je max do té Eurosračky)

Deska na eBay za cca 1000 korun nová.

EDIT: Myslím že chladič je max 120mm, takže kdyby byl někdo hodný poradit. Asi CoolerMaster nebo nějaká nízká Noctua.

Banán 37 příjem!
Problém je v něčem jiném! Proč cpát něco do starého HW?! Chápu pokusit se použít starý HW, ale pořizovat něco mimo zdroje mi připadá marnotrapné. Ta deska nebude nejspíše umožňovat použití ECC paměti - to uměly některé desky od Asusu.
A vůbec to celé je nesmysl.

Momentálně mám Pentium a vyhovuje mi, jako kompromis mezi Celeronem a i3 by mi stačil, když bych sehnal nějakou ojetinu tím líp (tyhle stařešiny se na bazoši určitě najdou). Teď jenom sehnat peníze, že bych opravdu napsal něco pro linuxsoft? 8-)

OT: Dokonce jsem zjistil že mám doma jako kancl pc další athlon x2. :-)