Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Úvaha: Server na micro-ATX, mini-ITX (Socket AM2)

Ahoj, chtěl bych si teoreticky udělat menší domácí server. Velikost je asi priorita a chtěl bych vědět jak by se to dalo udělat. Mám doma (resp. u babičky) staré PC které se stále používá, ale když ještě funguje, mohl bych využít jeho CPU a disk, je asi z roku 2006. Chtěl bych doporučit všechno kromě toho samotného CPU. Popravdě je tohle téma v podstatě zbytečné, ale chci vědět jestli tohle není hovadina a jestli to je nějak proveditelné v malém.

CPU které bych chtěl použít je AMD Athlon 64 X2 4000+ na starém socketu AM2.

Otázka jak už bylo řečeno je, jestli to vůbec jde a jaká by musel být velikost, popřípadě i hlučnost.

Momentálně mám Pentium a vyhovuje mi, jako kompromis mezi Celeronem a i3 by mi stačil, když bych sehnal nějakou ojetinu tím líp (tyhle stařešiny se na bazoši určitě najdou). Teď jenom sehnat peníze, že bych opravdu napsal něco pro linuxsoft? 8-)

OT: Dokonce jsem zjistil že mám doma jako kancl pc další athlon x2. :-)