Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pokojová anténa k TV tuneru

Ahoj,
řeším výběr pokojové antény pro příjem DVB-T přes USB tuner (GIGABYTE GT-U7300). Na přiloženou tyčinku chytnu pouze jeden multiplex a to ještě blbě. Možnost společné nebo venkovní antény není. Lokalita Karviná. Strop 500,- Co byste doporučili?

taky od wifi routerů v baráku.
je fuk že wifi vysílá na 4x vyšším kmitočtu než dvb-t. integrovaná širokopásmová pidianténka má zisk 1-2db a celý udávaný zisk se honí zesilovačem (přes 25db) - čínskému krámu stačí k saturaci i signál, který vůbec nemá chytat.
kus drátu bude nejspíš stejně nefunkční jako originální anténka od usb adaptéru.
velmi vysoké kmitočty (nad 10khz) jsou alchymie, prostě kup něco pokojového se zesilovačem a třeba to pojede.

Tak záleží jakou máte sílu signálu. Pokud jste ve městě, v blízkosti vysílače, tak by pokojovka mohla stačit. Vždycky je ale lepší namontovat to ven. Řekl bych, že je potřeba vyzkoušet a uvidíte. Slušný výběr je tady http://shop.emos.cz/kategorie/anteny-a-vf-technika /anteny/ Prarodiče mají taky DVB-T a kupovali jsme tady. Záleží to na mnoha faktorech, síle signálu, takže leda vyzkoušet a pak případně zboží vyměnit nebo vrátit....

Kus dratu ti nepomoze. Naozaj to musi byt antena !
Na vzdialenost 20km od vysielaca a bez priameho vyhladu pouzivam HB9CV antenu umiestnenu pod strechou + 15m koaxialneho kabla a chytam vsetky muxy sirene z tohoto vysielaca v kvalite 97%, signal 60%. Pred sebou mam dom, ktory prevysuje uroven anteny. Spravna polarizacia je tiez dolezita.

Mám tuto anténu http://dvb-t-anteny.heureka.cz/emos-dvb-t-venkovni -antena-dtvo-6/ na balkoně v přízemí přez okno vedeno touto propojkou http://www.wifi-shop.cz/okenni-kabel-f-konektory-h nedy-_d6006.html ve velmi složité situaci ve dvoře mezi domy, pokojová anténa byla velmi problematická, ale tato "balkonová" je překvapivě velmi dobrá, jen je potřeba si trochu pohrát s nastavením polohy. Teď nám konečně budou montovat kvalitní anteny na střechu, tak se na to asi přepojím, ale tato malá DTVO-6 je překvapivě dobrá, možná ale nemusí fungovat všude.

Jasně, na fórech se tyto anteny dost odsuzují, ale já se na to právě dívám - a dívám se na to asi už půl roku, chytám 3 multiplexy, kvalita kolem 100%, pořady v HD jsou špičkové na LCD LED Panasonic, takže kdo chce malou nenápadnou anténu, je to alternativa. Zásada je vystrčit to ven, v místnosti to moc nefunguje. Já se taky přepojím na velké antény, které nám budou montovat na střeše, možná chytnu i multiplex 4. Měl jsem na zkoušku na balkoně "klasickou" antenu http://dvb-t-anteny.heureka.cz/sda-620-dvb-t-anten a-venkovni-sencor_5/#utm_medium=cpc&utm_source=goo gle&utm_campaign=Dynamicke-reklamy&utm_term=_inurl :.heureka.cz/&gclid=CPuOpOe95rYCFche3godhh0A1g ale výsledek byl mnohem horší než s tou DTVO 6.