Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalace Routeru TL-WR1043ND

Zdravím všechny,

Podařilo se mi zprovoznit uvedený router, připojení však funguje pouze pod dynamic IP. V případě, že zadám static IP od poskytovatele, připojení ztratím. Od poskytovatele jsem kromě IP dostal také mac adresu, sub mask, bránu a DNS. Můžete mi jako dítěti vysvětlit které buňky ve web menežmentu nevyplňovat a naopak do kterých buněk vepsat hodnoty providera?

(zařízení: Mikrotik SXT)

Omlouvám se a děkuji!

Nejako nerozumiem, kde je problem. Pokial ti net funguje pri dynamickom nastaveni, preco chces riesit veci zadanim statickej IP? To aku IP dostane tvoj router pridelenu ma na starsoti predsa DHCP server (asi ten Mikrotik) a ten je v sprave ISP, takze co vlastne riesis?

Router si nastavuj na svojej strane, na WANku ta nema co nastavenie zaujimat, pretoze je to zalezitost ISP.
IP v zmluve nemusi nic znamenat, v pripade potreby ti moze ISP IP zmenit. Ja IP do zmluv ani nedavam, pretoze mozem dynamicky menit cele IP rozsahy zakaznikov.
Edit: Sorry davam, davam do Prevadzkoveho poriadku, ale len preto, aby som vedel zakaznika zo zaciatku urcit na sieti, je to udaj pre moju potrebu a nie pre potrebu zakaznika.