

Nový zdroj - počítač sa nerozbehne
Ahojte,
mám jeden starý počítač (P4, doska Intel D865PERL), v ktorom bol starý zdroj EC 300X1.
Chcel som vymeniť tento zdroj za nový, lebo už dosť hučal.
Kúpil som si Corsair CX430, namontoval som ho, pripojil, no počítač sa nerozbehne.
Pôvodný zdroj bol štandardu ATX 2.03 (P4), tento má uvedené, že je ATX 2.3, spätne kompatibilný s ATX 2.2 a 2.01. Priamo 2.03 tam nie je síce uvedené, no keď podporuje aj nižšiu špecifikáciu, tak predpokladám, že ATX 2.03 by mal podporovať tiež.
Po zapnutí na motherboarde vidím svietiť zelené svetielko, čiže napätie tam je, no zdroj sa nerozbehne.
Zo zdroja na motherboard idú dva káble.
4 pinový - ten je rovnaký ako na pôvodnom zdroji.
24 pinový - pôvodný zdroj mal len 20 pinov - posledné dva piny je možné odpojiť, čím vznikne 20 pinový konektor. Keď si tieto konektory pozriem tam môžem vidieť, že pri novom zdroji nie je zapojený jeden z pinov. Takisto farebné káble sú na oboch konektoroch zapojené trochu inak. Na fórach som čítal, že by 24 pin konektory mali byť kompatibilné s 20 pin motherboardami, no niekde bude zrada.
Viete mi, prosím, niekto povedať kde?
Ahojte, ďakujem za rady. Problém bol v tom, že som prehodil CPU napájací kábel a PCI-E kábel. Moja chyba, moja chyba, moja chyba. Už to ide ako má. Ešte raz ďakujem.
Vidíš ještě že jsem ti napsal jestli to zapojuješ správně :)