Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kámošův disk se prolítnul na zem a má strach, že ho nevyreklamuje

Už předtím mu cvakal a blbnul, takže ho na reklamaci dát chtěl. Jenže ještě předtím dával do pc nějaký dočasný za něj a ten jeho mu přitom sletěl na zem a po opětovném zapojení vydával srandovní zvuky a nejel už vůbec. Myslíte, že má šanci to vyreklamovat. Zjišťují při tom procesu, jestli byl disk poškozen nedbalostí?

U té ankety má vyšší prioritu událost 2 nebo 4. :-)

loading...

nemělo by se to dělat, takto podvádět, ale pokud disk není fyzicky viditelně poškozený, není levného způsobu zjistit, že s ním někdo fláknul o zem. Co ale vím, tak funkční vypnutý disk by pád z 1m na koberec měl ustát bez jakéhokoliv poškození.

Z toho mi vyplývá, že se o podvod na 95% nejedná ;-)

tak já nepředpokládám, že disku rupnou plotny. Já jich pár rozebral, a je to "heavy metal", teda s výjimkou "skleněných ploten" které svého času prosazovalo IBM :-D A vůbec, většinou vždycky "ulítnou" hlavičky (přestane fungovat ovládání raménka), ale to by ten disk musel upadnout za jízdy.

To že se rozsypou plotny je celkem dobrý fór, disků jsem rozebral okolo 80ks a to různých typů od prvních MFM 5,25" přes IDE 2,5" a 3,5" prostě různé od různých výrobců ale rozsypané plotny jsem ještě neviděl, jo ulítlý hlavy nebo ramínka a to se stane i za normálního provozu a zjistit že s diskem někdo fláknul o zem když není na futrálu viditelné poškození prostě není možné! Znám člověka co pravidelně reklamuje disk těsně před skončením záruky a to tak že jej zabalí do molitanu a s připojeným napájením s ním několikrát flákne o stůl až začne cvakat a vždy s úspěchem jej vyreklamuje s tím že navíc většinou dostane disk s vetší kapacitou protože stávající se už nedělá.

Podle mě to spíš projde než neprojde. Jinak disk se neposílá výrobci - aspoň ne v té první fázi (lodí na tchajwan či kam) ale řeší tu reklamaci dodavatel té firmy u které sis to koupil. Výsledek dost záleží na tom kdo ten disk dodal té firmě kde jsi to koupil, někde to prostě hodí do kontejneru a pošlou jinej, jinde tam hledají cizí zavinění...Taky se může stát že firma kde jsi to koupil to do měsíce nestihne a radši ti dá druhej ze svého skladu.

Asi bych to neměl moc ventilovat, ale zákazníkovi vypadl ještě v prodejně zcela nový disk na dlažbu. Druhý den mi ho donesl a po kontrole jsem zjistil, že je zcela v háji, sice na první pohled byl v pořádku, ale stále hlásil špatné sektory, asi došlo k posunutí hlavy. Ovšem za toto si mohou výrobci sami svým "šetřením" - ještě nedávo se snad všechny disky dodávali v plastovém pouzdře odolném proti nárazům. Dneska disk koupíte už jen zcela nechráněný v obyčejném antistatickém sáčku. Disk jsme poslali na reklamcei a bez problémů ho vyměnili. Ovšem disk pádem nebyl odrovnán, chodil, ale špatně zapisoval. Cena antistatického sáčku a platového pouzdra s výlisy může být téměř stejná, takže nechápu strategii výrobců, snad je že plastová pouzdra zaberou víc místa - čímž se snad může prodražit přeprava z Asie do "malého evropského dvorku, kde se dají velice výhodně prodat levné mizerné cetky", jak zcela výstižně prohlásil jeden obchodní zástupce z Asijské oblasti.

Zaměstnanec přišel z nákupu a upustil právě zakoupený disk na dlažbu, až se dokonce kus rohu (disku, ne dlažby) ulomil. Uvnitř to rachtalo jak v dětském chrastítku. I řekl jsem mu, že disk koupí nový a tenhle si může strčit ... kam chce. Druhý den mi přinesl nový dsik. Prý ho zkusil reklamovat, že kdyby ho s tím vyhodili, tak nemá co ztratit. S technikem provedl zakecání se a pak mu bleskurychle vrazil ten disk do chapadel a on mu ho hned vyměnil kus za kus. :-D

Je mě na blití, když vidím takovýhle pokusy okrádat poctivého prodejce. Když ten lempl ví, že s ním říznul o zem, tak se vůbec nemá o takovou reklamaci pokoušet.

Kdy už ten národ českej přestane krást? Osumnáct let po revoluci a krade se pořád, a co hůř, krade se ještě víc! A ať mi nikdo nevykládá, že tohle není zlodějna!

No a teď nám tu napiš tu o Červené Karkulce.
Reklamace mezi tebou a prodejcem se řídí jinými pravidly, než mezi prodejcem a dodavatelem. Je jedno, je li to velkoobchod, nebo výrobce. Menší prodejci nejsou schopni vyjednat stejné podmínky, jako velcí a to jak u záruční doby, tak uznávání reklamací. Proto pracují s podstatně menší marží a často jdou reklamace na jejich vrub. To je také jeden z důvodů, proč maloprodejců ubývá. Ťakže prodejce může přijít o celou částku.Mohu tě ale uklidnit. Krádež by to byla jen v případě, že by někdo odrbal tebe.
Huráááá jsme Češi ! Jánošík taky bral jen bohatým. Proto kradu stěrače jen z Mercedesů a Lexusů.
A mezi námy děvčaty - je mi srdečně jedno, za jakých podmínek pracují někde jinde, kradu protože jsem Čech. :-p