Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kámošův disk se prolítnul na zem a má strach, že ho nevyreklamuje

Už předtím mu cvakal a blbnul, takže ho na reklamaci dát chtěl. Jenže ještě předtím dával do pc nějaký dočasný za něj a ten jeho mu přitom sletěl na zem a po opětovném zapojení vydával srandovní zvuky a nejel už vůbec. Myslíte, že má šanci to vyreklamovat. Zjišťují při tom procesu, jestli byl disk poškozen nedbalostí?

U té ankety má vyšší prioritu událost 2 nebo 4. :-)

nemělo by se to dělat, takto podvádět, ale pokud disk není fyzicky viditelně poškozený, není levného způsobu zjistit, že s ním někdo fláknul o zem. Co ale vím, tak funkční vypnutý disk by pád z 1m na koberec měl ustát bez jakéhokoliv poškození.

Z toho mi vyplývá, že se o podvod na 95% nejedná ;-)

To že se rozsypou plotny je celkem dobrý fór, disků jsem rozebral okolo 80ks a to různých typů od prvních MFM 5,25" přes IDE 2,5" a 3,5" prostě různé od různých výrobců ale rozsypané plotny jsem ještě neviděl, jo ulítlý hlavy nebo ramínka a to se stane i za normálního provozu a zjistit že s diskem někdo fláknul o zem když není na futrálu viditelné poškození prostě není možné! Znám člověka co pravidelně reklamuje disk těsně před skončením záruky a to tak že jej zabalí do molitanu a s připojeným napájením s ním několikrát flákne o stůl až začne cvakat a vždy s úspěchem jej vyreklamuje s tím že navíc většinou dostane disk s vetší kapacitou protože stávající se už nedělá.